grupa II ISKIERKI

Liczba odwiedzających: 362

POMAGAMY PTASZKOM Wczoraj na parapecie naszego okna zagościł piękny karmnik dla ptaków wykonany przez tatę Joasi. Dzieci były zachwycone, od razu nasypały ziarenek do karmnika, po czym wystawiliśmy go za okno. Teraz będziemy wypatrywać małych gości.

Dzień Pluszowego Misia to także dzień pomarańczowy w naszym przedszkolu. Iskierki podkreśliły to zakładając pomarańczowe ubrania. Niestety misie pluszowe mogły nam tylko towarzyszyć na zajęciach, dzieci nie mogły przynieść swoich ukochanych pluszaków z domu. Za to mogły wykonać misia na kartce. Dzieci liczyły misie, łączyły w pary, ustalały, który jest największy, który najmniejszy, oraz określały położenie misiów względem siebie lub innych przedmiotów. Ale przede wszystkim przedszkolaki mówiły, za co kochają misie.

Zabawy z kleksem.

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO TEATRU MŁODEGO WIDZA W WARSZAWIE 18 listopada nasza grupa wyjechała do Warszawy do Teatru Młodego Widza na spektakl pt. "Kosmos". Podczas spektaklu aktorzy zabrali dzieci w podróż po kosmicznej przestrzeni, której towarzyszyła magiczna gra świateł oraz muzyka na żywo. Dzieci były zachwycone scenografią i opowieściami o kosmosie.

Czego uczymy sie w listopadzie .docx (15 KB)

Grupa Iskierek na zajęciach 28 października powitała w sali Małego Misia. Pojawienie się maskotki oznacza, że nasza grupa przystąpiła do realizacji projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury organizowanego przez czasopismo Bliżej Przedszkola. Dzieci nadały maskotce imię Miś Czytaczek Pusio. Pluszak został umieszczony na półce z książkami o tematyce zdrowotnej, ekologicznej, patriotycznej. Jego zadaniem jest zachęcanie dzieci do słuchania opowiadań, bajek, historyjek czytanych przez nauczyciela oraz gości zaproszonych do przedszkola. Oto główne cele projektu:

1) wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny – rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi;

2) wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro; kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie – codzienne czytanie dzieciom, poszukiwanie w/w postaw w utworach literackich;

3) podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów – dobór literatury do wieku, możliwości i potrzeb dzieci;

4) działanie na rzecz poznawania polskiej kultury – prezentacja polskiej literatury. Iskierki znają już piosenkę pt. "Czytaj z Misiem" oraz wykonały zakładki do książki. Mały Miś (ilustracja) rozpoczął wędrówkę po domach dzieci. Na początek zaproszony został przez Lenkę. Każde dziecko zapewne ma u siebie wiele ciekawych i mądrych książek, które mogą czytać z Misiem i rodzicami. Czytaczek Pusio zachęca dzieci do wykonania rysunku po wysłuchaniu wybranego utworu w Dzienniczku Małego Misia. Myślę,że wszystkie dzieci polubią czytanie z misiem.

W ramach innowacji pt. „Wesoła matematyka” w dniu 20.10.2021r. została przeprowadzona zabawa dydaktyczna „Zapasy wiewiórki i niedźwiedzia”. Celem zabawy było: rozwijanie umiejętności ustalania równoliczności dwóch zbiorów, przeliczanie w zakresie 4 i więcej, kształtowanie umiejętności posługiwania się pojęciem „tyle samo”.

W poniedziałek 18 października zostało przeprowadzone w naszej grupie zajęcie w ramach #CodeWeek 2021 pt. „Jak narysować jeża?”. Wiodącymi celami przy realizacji scenariusza było m. in.: - rozwijanie logicznego myślenia - kształtowanie analizy i syntezy wzrokowo – słuchowej - rozwijanie orientacji przestrzennej - kształtowanie umiejętności dokonywania analizy i odkodowywania informacji - doskonalenie umiejętności współpracy w grupie i w parach.

Przebieg zajęcia: 1. Wysłuchanie opowiadania pt. „Domek jeżyka Igiełki”.

2. Zabawa z kodowaniem „Jak narysować jeża?”.

3. Zabawa ruchowa „Jeżyki śpią”.

4. Tworzenie algorytmów wg instrukcji nauczyciela.

5. Zabawa w parach „Operator i robot”.

6. Tworzenie indywidualnych prac.

7. Improwizacja ruchowa piosenki pt. „Robot”.

 

11 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Drzewa. Iskierki poznały rolę i znaczenie drzew dla zdrowia człowieka. Zapoznały się z budową drzewa (korzeń, pień, kora. konary, gałązki i liście) oraz rodzajami lasów (liściaste i iglaste). Iskierki wykonały 3 okazy drzew różnymi technikami. Dzieci miały okazję poznać przekrój pnia drzewa i bawić się liśćmi. Mam nadzieję, że zajęcia wzbudziły u dzieci więcej szacunku dla przyrody.

Spotkanie Iskierek z alpakami w ogrodzie przedszkolnym.

7 października odbył się JESIENNY KONCERT MUZYCZNY W WYKONANIU DUETU "PUCH PUCH"

W dniach 04. - 08. października przeprowadzone zostały zajęcia " BEZPIECZNI NA DRODZE", podczas których dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa na drodze jako pieszy i pasażer oraz bezpiecznego zachowania się w sali przedszkolnej, na placu zabaw i w domu.

W dniu 05.10.2021r. dzieci obejrzały teatrzyk pt. "Puchatkowe przygody" w wykonaniu aktorów "Warszawskiego Koliberka".

 

Zadania na październik- wpis na stronę (1).docx (21 KB)

W zdrowym ciele – zdrowy duch!

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to pierwszy dzień z serii Kolorowych Dni – Dzień Niebieski.                                                                          Wszystkie przedszkolaki miały na sobie ubranie w kolorze niebieskim. My wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od nauki okrzyku: „Chociaż jestem jeszcze mały – przedszkolak ze mnie wspaniały!” Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych z wykorzystaniem sprzętu sportowego oraz chusty animacyjnej. Był również słodki poczęstunek oraz wręczenie medali „Wzorowego Przedszkolaka”.

 

Grupa Iskierki włączyła się w Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa Sztuką”.

Pierwszym zadaniem z tego projektu było świętowanie 15 września Międzynarodowego Dnia Kropki- Festiwalu Twórczości.

Dzieci chętnie liczyły kropki znalezione w otoczeniu, rozpoznawały ich kolory i segregowały według wielkości. Ciekawym i smacznym zajęciem było układanie owocowo-warzywnej mozaiki na talerzach. Iskierki wykonały również kropkowaną ramkę do zdjęć, aby później pozować w niej do wspólnych fotografii. Dzień kropki okazał się bardzo twórczy.

zadania.rtf (56 KB)