grupa II ISKIERKI

Liczba odwiedzających: 1169

Czego uczymy się w czerwcu.docx (16 KB)

01.06.2022r. Dzień Dziecka obchodziliśmy na sportowo. Dzieci uczestniczyły w zabawie w „podchody”, podczas której musiały kierować się zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez kolorowe strzałki i odnajdywać koperty z zadaniami do wykonania. Dzięki takiej zabawie mogły m.in. doskonalić orientację w przestrzeni oraz np. zamienić się w obserwatorów przyrody z wykorzystaniem lup. Na zakończenie były zabawy i tańce oraz puszczanie kolorowych baniek.

Czego uczymy się w maju.docx (15 KB)

18.05.2022r. odbyły się zabawy z kolejnego już Kolorowego Dnia pt. „Kolorowy maj”. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat miesiąca maja, wiosennych kolorów spotykanych na łące, poznały wygląd i nazwy wybranych kwiatów łąkowych. Ze skupieniem słuchały opowiadania z wykorzystaniem sylwet. Uczestniczyły w zabawach rozwijających spostrzegawczość, zabawach językowych i muzycznych. Na zakończenie wykonały piękne kolorowe kwiatki.

„Mali badacze przyrody” – 22.04.2022r. W piątek dzieci uczestniczyły w zabawach przyrodniczych „Czujny obserwator”, podczas których zamienili się w małych badaczy przyrody. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Ziemi, dlatego też dzieci wysłuchały wiersza A. Czaplickiej pt. „Ekoprzedszkolak”. Były zagadki słowne, wyliczanki, taniec z kolorowymi chustami, oraz kolorowanie obrazka przedstawiającego tęczę. Dzieciom najbardziej spodobało się doświadczenie , które wykonaliśmy za pomocą lustra, wody, białej kartki oraz latarki, dzięki czemu mogliśmy zaobserwować zjawisko tęczy.

„Matematyka dla smyka” – 21.04.2022r. W czwartek zaprosiliśmy naszego małego patrona do zabaw matematycznych „Matematyka dla smyka”, podczas których doskonaliliśmy umiejętności liczenia, przeliczania elementów zbiorów, porównywania ich liczebności. Rozwiązywaliśmy zagadki słowne i słuchowe. Bawiliśmy się z piosenką „Pociąg krasnoludków”. Na zakończenie wykonaliśmy „biedronki”.

Uroczystość z okazji XIV urodzin naszego patrona – Koszałka Opałka – 20.04.2022r. W środę uczestniczyliśmy w uroczystości, podczas której oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez dzieci z grupy V i VI. Następnie pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy i upominki za udział w konkursie plastyczno-literackim. Wszyscy razem bawiliśmy się z piosenką „Były raz sobie cztery krasnoludki”. Potem wszystkie przedszkolaki zaśpiewały hymn naszego przedszkola oraz życzenia „Sto lat” dla naszego Koszałka Opałka. A na drugie śniadanie czekała na nas niespodzianka w postaci tortu urodzinowego. Na zakończenie tych uroczystości wspólnie wykonaliśmy piękną wiosenną łąkę, o którą poprosił nas Koszałek Opałek.

URODZINOWY TYDZIEŃ KOSZAŁKA OPAŁKA „Ruch to zdrowie” – 19.04.2022r. We wtorek zaprosiliśmy Koszałka Opałka do wspólnych zabaw i ćwiczeń z zastosowaniem sprzętów sportowych uświadamiając sobie jakie korzyści dla zdrowia wynikają z uprawiania sportów.

Zadania na kwiecień.docx (14 KB)

W poniedziałek 21 marca pożegnaliśmy Zimę i powitaliśmy Wiosnę. W tym dniu wszyscy mieliśmy na sobie coś zielonego oraz iście wiosenne nastroje. Przywitaliśmy Wiosnę wierszem, piosenką i tańcem. A potem wykonaliśmy piękne wiosenne tulipany.

Zadania na marzec.docx (15 KB)

Zadania na luty.docx (15 KB)

W środę 12 stycznia w naszym przedszkolu odbył się kolejny z KOLOROWYCH DNI – „DZIEŃ ŚNIEGU”. Podczas zajęcia dzieci wysłuchały wiersz pt. „Śnieg”, na podstawie którego omówiliśmy charakterystyczne cechy zimy. Dzieci jako śnieżynki tańczyły przy zimowej muzyce, rzucały „śnieżkami” do celu, improwizowały do piosenki „Mały bałwanek”, a potem relaksowały się słuchając opowiadania „Śnieg pada”. Na zakończenie zajęć wspólnie wykonaliśmy wesołego bałwanka.

wpis na stronę - zadania na styczeń (1).docx (15 KB)

W dniu 19 listopada dzieci uczestniczyły w zajęciu pt. „Kwadrat – to dziwna figura…”, podczas którego zapoznały się z figurą jaką jest kwadrat, utrwalały znajomość poznanych wcześniej figur – koło, trójkąt, doskonaliły analizę i syntezę słuchowo-wzrokową oraz doskonaliły wrażliwość muzyczną podczas zabaw ruchowych przy muzyce. Na zakończenie dzieci wykonały pracę, która polegała na wycięciu małych kwadracików i wyklejeniu nimi szablonu parasola.

W dniu 16 grudnia dzieci uczestniczyły w zajęciu pt. „Świąteczne kodowanie”, podczas którego zapoznały się z zasadami kodowania, odczytywały proste informacje, doskonaliły spostrzegawczość wzrokową oraz umiejętność współpracy w grupie. Na zakończenie dzieci samodzielnie wykonały kartki świąteczne wycinając i naklejając poszczególne elementy.

Iskierki podczas gimnastyki

grudzien (1).docx (15 KB)

POMAGAMY PTASZKOM Wczoraj na parapecie naszego okna zagościł piękny karmnik dla ptaków wykonany przez tatę Joasi. Dzieci były zachwycone, od razu nasypały ziarenek do karmnika, po czym wystawiliśmy go za okno. Teraz będziemy wypatrywać małych gości.

Dzień Pluszowego Misia to także dzień pomarańczowy w naszym przedszkolu. Iskierki podkreśliły to zakładając pomarańczowe ubrania. Niestety misie pluszowe mogły nam tylko towarzyszyć na zajęciach, dzieci nie mogły przynieść swoich ukochanych pluszaków z domu. Za to mogły wykonać misia na kartce. Dzieci liczyły misie, łączyły w pary, ustalały, który jest największy, który najmniejszy, oraz określały położenie misiów względem siebie lub innych przedmiotów. Ale przede wszystkim przedszkolaki mówiły, za co kochają misie.

Zabawy z kleksem.

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO TEATRU MŁODEGO WIDZA W WARSZAWIE 18 listopada nasza grupa wyjechała do Warszawy do Teatru Młodego Widza na spektakl pt. "Kosmos". Podczas spektaklu aktorzy zabrali dzieci w podróż po kosmicznej przestrzeni, której towarzyszyła magiczna gra świateł oraz muzyka na żywo. Dzieci były zachwycone scenografią i opowieściami o kosmosie.

Czego uczymy sie w listopadzie .docx (15 KB)

Grupa Iskierek na zajęciach 28 października powitała w sali Małego Misia. Pojawienie się maskotki oznacza, że nasza grupa przystąpiła do realizacji projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury organizowanego przez czasopismo Bliżej Przedszkola. Dzieci nadały maskotce imię Miś Czytaczek Pusio. Pluszak został umieszczony na półce z książkami o tematyce zdrowotnej, ekologicznej, patriotycznej. Jego zadaniem jest zachęcanie dzieci do słuchania opowiadań, bajek, historyjek czytanych przez nauczyciela oraz gości zaproszonych do przedszkola. Oto główne cele projektu:

1) wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny – rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi;

2) wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro; kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie – codzienne czytanie dzieciom, poszukiwanie w/w postaw w utworach literackich;

3) podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów – dobór literatury do wieku, możliwości i potrzeb dzieci;

4) działanie na rzecz poznawania polskiej kultury – prezentacja polskiej literatury. Iskierki znają już piosenkę pt. "Czytaj z Misiem" oraz wykonały zakładki do książki. Mały Miś (ilustracja) rozpoczął wędrówkę po domach dzieci. Na początek zaproszony został przez Lenkę. Każde dziecko zapewne ma u siebie wiele ciekawych i mądrych książek, które mogą czytać z Misiem i rodzicami. Czytaczek Pusio zachęca dzieci do wykonania rysunku po wysłuchaniu wybranego utworu w Dzienniczku Małego Misia. Myślę,że wszystkie dzieci polubią czytanie z misiem.

W ramach innowacji pt. „Wesoła matematyka” w dniu 20.10.2021r. została przeprowadzona zabawa dydaktyczna „Zapasy wiewiórki i niedźwiedzia”. Celem zabawy było: rozwijanie umiejętności ustalania równoliczności dwóch zbiorów, przeliczanie w zakresie 4 i więcej, kształtowanie umiejętności posługiwania się pojęciem „tyle samo”.

W poniedziałek 18 października zostało przeprowadzone w naszej grupie zajęcie w ramach #CodeWeek 2021 pt. „Jak narysować jeża?”. Wiodącymi celami przy realizacji scenariusza było m. in.: - rozwijanie logicznego myślenia - kształtowanie analizy i syntezy wzrokowo – słuchowej - rozwijanie orientacji przestrzennej - kształtowanie umiejętności dokonywania analizy i odkodowywania informacji - doskonalenie umiejętności współpracy w grupie i w parach.

Przebieg zajęcia: 1. Wysłuchanie opowiadania pt. „Domek jeżyka Igiełki”.

2. Zabawa z kodowaniem „Jak narysować jeża?”.

3. Zabawa ruchowa „Jeżyki śpią”.

4. Tworzenie algorytmów wg instrukcji nauczyciela.

5. Zabawa w parach „Operator i robot”.

6. Tworzenie indywidualnych prac.

7. Improwizacja ruchowa piosenki pt. „Robot”.

 

11 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Drzewa. Iskierki poznały rolę i znaczenie drzew dla zdrowia człowieka. Zapoznały się z budową drzewa (korzeń, pień, kora. konary, gałązki i liście) oraz rodzajami lasów (liściaste i iglaste). Iskierki wykonały 3 okazy drzew różnymi technikami. Dzieci miały okazję poznać przekrój pnia drzewa i bawić się liśćmi. Mam nadzieję, że zajęcia wzbudziły u dzieci więcej szacunku dla przyrody.

Spotkanie Iskierek z alpakami w ogrodzie przedszkolnym.

7 października odbył się JESIENNY KONCERT MUZYCZNY W WYKONANIU DUETU "PUCH PUCH"

W dniach 04. - 08. października przeprowadzone zostały zajęcia " BEZPIECZNI NA DRODZE", podczas których dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa na drodze jako pieszy i pasażer oraz bezpiecznego zachowania się w sali przedszkolnej, na placu zabaw i w domu.

W dniu 05.10.2021r. dzieci obejrzały teatrzyk pt. "Puchatkowe przygody" w wykonaniu aktorów "Warszawskiego Koliberka".

 

Zadania na październik- wpis na stronę (1).docx (21 KB)

W zdrowym ciele – zdrowy duch!

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to pierwszy dzień z serii Kolorowych Dni – Dzień Niebieski.                                                                          Wszystkie przedszkolaki miały na sobie ubranie w kolorze niebieskim. My wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od nauki okrzyku: „Chociaż jestem jeszcze mały – przedszkolak ze mnie wspaniały!” Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych z wykorzystaniem sprzętu sportowego oraz chusty animacyjnej. Był również słodki poczęstunek oraz wręczenie medali „Wzorowego Przedszkolaka”.

 

Grupa Iskierki włączyła się w Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa Sztuką”.

Pierwszym zadaniem z tego projektu było świętowanie 15 września Międzynarodowego Dnia Kropki- Festiwalu Twórczości.

Dzieci chętnie liczyły kropki znalezione w otoczeniu, rozpoznawały ich kolory i segregowały według wielkości. Ciekawym i smacznym zajęciem było układanie owocowo-warzywnej mozaiki na talerzach. Iskierki wykonały również kropkowaną ramkę do zdjęć, aby później pozować w niej do wspólnych fotografii. Dzień kropki okazał się bardzo twórczy.

zadania.rtf (56 KB)