gr. V TROPICIELE

Liczba odwiedzających: 491

Dbamy o Ziemię - 12.04.2021 - 16.04.2021.docx (24 KB)

Dziękujemy mamie Zosi J. i Marysi za wysyłanie zdjęć prac.

Dziękujemy serdecznie mamie Marysi za współpracę i zdjęcia.

Dziękujemy bardzo Zosi i jej mamie za przesłane zdjęcia.

WIOSNA NA WSI - GR. TROPICIELE, 06.04.2021 - 09.04.2021.docx (22 KB)

wielkanoc.jpg (133 KB)

 

W trudnym, ale przecież jak zawsze wyjątkowym czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich dzieci i rodziców. Niech ten szczególny czas przyniesie wzajemną życzliwość, prawdziwą radość oraz zdrowie.

Wesołych Świąt!

 

Drodzy Rodzice. Nasze przedszkole bierze udział w Dniach Bezpiecznego Internetu 2021. Zapraszamy chętnych Rodziców i Dzieci do narysowania plakatu nawiązującego do tematu i przesłanie zdjęcia na adres mailowy przedszkola do 02.04.2021 r.

148214105_131849998798194_5192908450825462964_n (1).jpg (59 KB)

V, WIELKANOC - GR. TROPICIELE, 29.03.2021 - 02.04.2021.docx (19 KB)

26 marca Odkrywcy oraz Tropiciele uczestniczyli wspólnie w zajęciach pt. W świecie ekonomii organizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzieci uczą rodziców. Wyruszając do świata finansów, dowiedziały się czym jest pieniądz, jaka jest jego historia oraz jakie ma znaczenie w życiu człowieka. Rozmawiały także o tym, czym różni się potrzeba od zachcianki. Celem zajęć było kształtowanie świadomości dzieci o otaczającej nas rzeczywistości, której integralną częścią są finanse.

ZADANIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE - MARZEC, TROPICIELE.docx (16 KB)

18 lutego dzieci z grupy Tropiciele obchodziły Dzień Wody. Przedszkolaki z tej okazji ubrały się w kolorze niebieskim. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega obieg wody w przyrodzie, poszerzały swoją wiedzy na temat sposobów jej oszczędzania oraz wykorzystania, ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń, rozwiązywały zagadki. Obejrzeliśmy również krótki film edukacyjny „Woda- mamo, tato, co Wy na to?”. Tego dnia nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną przy piosenkach związanych z tematyką wody. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Deszczowa chmura”. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.                                                                                                                                                                                                                                                     

W styczniu odbyły się zajęcia z zakresu innowacji „Mali matematycy” podczas których Tropiciele doskonalili umiejętność dodawania na podstawie wiersza Wandy Chotomskiej „Dziesięć bałwanków”. Dzieci utrwalały posługiwanie się liczebnikami w aspekcie kardynalnym i porządkowym, układały treść do działań matematycznych, wykonywały ćwiczenia rytmiczne sprzyjające dostrzeganiu regularności oraz doskonaliły umiejętności matematyczne w zakresie kodowania. Dnia 22.02.2021r. po raz kolejny odwiedził nas profesor Labolek i poprowadził zajęcia pt. „Dwutlenek węgla – co to takiego”, podczas których dzieci dowiedziały się jakie są właściwości dwutlenku węgla i jakie znaczenie ma on dla życia na Ziemi.

W piątek 26 lutego dzieci z grupy Odkrywców oraz Tropicieli po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Dzieci uczą rodziców” pod tytułem „Kosmiczna przygoda”. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację na temat kosmosu, poszerzyły swoje słownictwo związane z omawianym tematem, dzieliły się swoimi wiadomościami oraz wykonały pracę plastyczną.

Dnia 22.02.2021r. po raz kolejny odwiedził nas profesor Labolek i poprowadził zajęcia pt. „Dwutlenek węgla – co to takiego”, podczas których dzieci dowiedziały się jakie są właściwości dwutlenku węgla i jakie znaczenie ma on dla życia na Ziemi.

ZAMIERZENIA luty.docx (16 KB)

 

Akcja “Dzieci uczą rodziców” – lekcja “Wirtualny Świat” W lutym dzieci z grupy Tropicieli i Odkrywców wzięły udział w kolejnych zajęciach z projektu “Dzieci uczą rodziców” pod hasłem “Wirtualny Świat”. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat: co to jest Internet, do czego może być wykorzystany, jak bezpiecznie z niego korzystać, jakie są ewentualne niebezpieczeństwa z tym związane. Dowiedziały się, że najbezpieczniejsze jest korzystanie z Internetu pod okiem rodziców. Internet dużo uczy, daje wiele możliwości, ale jest to też miejsce pełne zagrożeń, które czyhają na dzieci. Przedszkolaki omówiły zasady bezpieczeństwa w Internecie.

Oto one: 1. Chroń swoją prywatność! 2. Mów, jeśli jest coś nie tak! 3. Nie ufaj osobom poznanym w sieci! 4. Szanuj innych w sieci! 5. Korzystaj z umiarem z Internetu! Na koniec zajęć dzieci pokolorowały kolorowanki i zabrały je do domu, aby zainicjować rozmowę z rodzicami na omawiane tematy.

W pierwszych dniach lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. To miła tradycja, bardzo wyczekiwana przez dzieci i dostarczająca wielu radości. Na balu Tropicieli nie brakowało ciekawych postaci. Wspólnie bawiły się księżniczki, rycerze, superbohaterowie, kotki, biedronki, jednorożce czy minionki. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Świetnie bawiliśmy się przy rytmicznej muzyce i zabawach prowadzonych przez karnawałowych animatorów. Wybrano również królową i króla balu. Zostały nimi wszystkie dzieci. Cały dzień upłynął w radosnej i magicznej atmosferze.

26-go stycznia miał miejsce kolejny dzień z serii „Koszałkowo – Kolorowo”. Patronował mu kolor biały. Zajęcia poświęciliśmy grze w skojarzenia, mówiliśmy o tym, jak dbać zimą o zdrowie i bezpiecznie bawić się na śniegu. Zorganizowaliśmy również zawody w przeciąganie liny i turniej na papierowe śnieżki, z których następnie wspólnie stworzyliśmy makietę wielkiego bałwanka. Na koniec wszyscy śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytm zimowych piosenek.

29- go stycznia obchodzimy Dzień Łamigłówek. Tropiciele łamali swoje główki nad przygotowanymi dla nich specjalnie zadaniami. Przedszkolaki z ochotą rozwiązywały rebusy, labirynty, odszukiwali różnice między obrazkami, bawili się w kodowanie oraz dopasowywanie cieni, trenując przy tym umiejętność logicznego myślenia. Na koniec w małych grupkach graliśmy w różnorodne gry, układaliśmy puzzle i klocki według wzoru.

W styczniu odbyły się zajęcia z zakresu innowacji „Ciekawe dlaczego?”. Dzieci miały okazje poznać urządzenie, jakim jest mikroskop. Tropiciele dowiedzieli się jak działa, komu jest on niezbędny do pracy. Oglądali też specjalnie przygotowane preparaty, np. włos, sól czy skórkę cebuli. Przedszkolakom bardzo spodobał się świat „mikro”, który zobaczyły.

18-go stycznia odbyły się kolejne warsztaty badawcze pt. „Tajemniczy atrament”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że gorąca woda zmienia kolor atramentu na przezroczysty, natomiast zimna woda na niebieski. Poznały również odpowiedź na pytanie, czym dawniej pisano oraz jak stworzyć niewidzialny atrament do tworzenia tajnych wiadomości.

 

Dnia 17.12.2020 r. w ramach przeprowadzanej w grupie Tropiciele innowacji „Mali matematycy” zostały przeprowadzone zajęcia metodą kolorowych dźwięków, których głównym celem było doskonalenie umiejętności matematycznych w zakresie kodowania. Dzieci utrwalały również kształty, nazwy figur geometrycznych, doskonaliły umiejętność dodawania, ćwiczyły pamięć i koncentrację oraz rozwijały koordynację słuchowo – ruchowo – wzrokową. Przedszkolaki miały także możliwość samodzielnego wykonania pierwszego własnego utworu. Swobodne improwizacje muzyczne sprawiły im wiele radości.