Czego uczymy się w kwietniu w grupie sześciolatków.docx (12 KB)
Czego uczymy się w lutym w grupie sześciolatków.docx (12 KB)
Czego uczymy się w grudniu.docx (11 KB)
XV edycja powiatowego konkursu pt.”Zdrowie w bajce” odbyła się pod hasłem „Nie rozmawiam z nieznajomym”. Prezentacja wierszy, piosenek i krótkich przedstawień miała miejsce w Ratuszu Miejskim w Legionowie 14 listopada 2023r. Nasze przedszkole reprezentowało siedmioro dzieci z grupy Odkrywcy: Kaja. Kasia, dwie Ale, Franek, Igor i Wiktor. Dzieci przedstawiły krótki utwór pt. „Wilk i owieczki”, w którym przestrzegały, aby zachować dużą ostrożność wobec osób obcych. Każde dziecko otrzymało od organizatorów mięciutką pluszową gąskę, która sprawiła im wielką radość.
.
Warsztaty jesienne
.
Czego uczymy w listopadzie w grupie sześciolatków..doc (19 KB)
#SzkołaPamięta 2023 „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dzieci z grupy Odkrywcy udały się 27 października pod Szkołę Podstawową Nr8, gdzie usytuowany jest kamień pamiątkowy poświęcony zesłańcom na Sybir. Dzieci zapaliły symboliczne światełko obrońcom ojczyzny.
#szkołapamięta
Dzień Drzewa
Zajęcia Labolo
Dnia 9 października odbyły się drugie zajęcia z p. Ewą Piotrowską dotyczące Międzynarodowego Dnia Białej Laski, czyli święta osób niewidomych i niedowidzących. Nauczycielka starała się , aby dzieci zrozumiały trudności z jakimi zmagają się ludzie niewidzący, jakimi zmysłami kierują się w poznawaniu świata oraz jak reagować na ludzi z niepełnosprawnością. Poprzednie zajęcia z dnia 25 września w grupie Odkrywcy zapoznawały dzieci z Międzynarodowym Dniem Głuchych i Języka Migowego, których celem było dostarczenie dzieciom wiedzy na temat funkcjonowania osób głuchych i niedosłyszących w społeczeństwie oraz kształtowanie postawy akceptacji i szacunku dla innych. Odkrywcy potrafią za pomocą języka migowego przywitać się i pożegnać.
Czego uczymy się w październiku.docx (12 KB)
"Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania" - 29.09.2023r.
Wycieczka autokarowa do Castoramy w Warszawie - 27.09.2023r.
.
Dzieci z grupy Odkrywcy uczestniczyły w warsztatach "Majsterkowo" zorganizowanych przez Castoramę. Miały możliwość samodzielnego wykonania drewnianej skrzynki i pomalowania jej według własnego pomysłu. Dzieci miały również okazję do obejrzenia magazynów, wózka widłowego oraz rozładunku towaru. Serdecznie dziękujemy tacie Szymona za zorganizowanie udziału dzieci w warsztatach....... Z wizytą w Poczytalni - lekcja biblioteczna pt. "Wszyscy jesteśmy superbohaterami" na podstawie książki pt. "Super bohaterzy są wśród nas " - 26.09.2023r
.
Labolo - "Fruwający magnes" - 21.09.2023r.
19 września dzieci ze starszych grup naszego przedszkola spotkały się z panią policjantką i panią ze straży miejskiej. Miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego i sygnalizacji świetlnej. Dzieci otrzymały odblaski, aby nosząc je były widoczne wieczorem na ulicy i chodniku.
.
Odkrywcy po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA organizowanej pod adresem www.straznicylasow.pl. Dzieci okazały wiele czułości drzewom w ogrodzie przedszkolnym.
.
Hej Odkrywcy, hej Starszaki To najlepsze są dzieciaki. Odkrywcy na łące kwietnej ostatniego dnia lata. Poszukiwanie owadów, przyglądanie się kwitnącym kwiatom i nasłuchiwanie odgłosów łąki.
.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, 20 wrzesień w grupie Odkrywców był bardzo kolorowy. Grupa wesoło bawiła się z chustą animacyjną. Emocje poszybowały wysoko jak balonik i kolorowe piórka. Dzieci dostały ołówki, które samodzielnie ozdobiły piórkami, drucikami kreatywnymi, a przy okazji znalazły wiele rymów do wyrazu PRZEDSZKOLAKI np,: rozrabiaki, robaki, mięczaki, ponuraki, maki, mleczaki, buraki, iglaki, ptaki, pisklaki itp.
.
Wszystko zaczęło się od autora Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” – „Kropka” w 2003 roku. Książka „Kropka” przedstawia historię małej nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti na lekcji plastyki nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi: „Postaw tu kropkę, i zobaczymy, co się stanie…” . Vashti dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym. A kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł… W naszej grupie również zorganizowaliśmy zabawy z kropką. Z nakrętek układaliśmy litery wyrazu KROPKA. Kolorowe kropki posłużyły do kodowania na dywanie, zabaw ruchowych i zajęć plastycznych. Każde dziecko stworzyło własną niepowtarzana kropkę na kartce, a dziewczynki ozdobiły chodnik. Zajęcia były ciekawe, pracowite i kolorowe.
.
Zamierzenia dydaktyczno-wyczowawcze na wrzesień dla Odkrywców.docx (87 KB)