grupa IV SKRZATY

Liczba odwiedzających: 240

W dniu 07.11.2022r. po raz kolejny odwiedziliśmy Poczytalnię. Tym razem dzieci uczestniczyły w zajęciu pt. „Edzio”. Edzio jak się okazało to bohater jednej z książek dla dzieci mówiącej o przyjaźni. Dzieci wesoło bawiły się z paniką bibliotekarką w zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a następnie z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o Edziu. Miały również za zadanie wspólnie ułożyć portrety bohaterów książki dopasowując do siebie poszczególne elementy. Skrzaty bardzo lubią wycieczki do biblioteki. Już nie mogą doczekać się następnej.

Czego uczymy się w listopadzie.docx (11 KB)

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Przedszkolak w magicznym świecie książki” nawiązaliśmy współpracę z Poczytalnią w Legionowie. 12.10.2022r. nasza grupa po raz pierwszy uczestniczyła w zajęciach w Poczytalni. Dzieci podczas rozmowy z panią bibliotekarką poznały bibliotekę, zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece, dowiedziały się, co należy zrobić, aby móc wypożyczać książki. Dzieci były bardzo zainteresowane rozmową z panią bibliotekarką, z przyjemnością słuchały opowiadania o różnorodnych wydaniach książkowych.

10.10.2022r. obchodziliśmy Dzień Drzewa. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt. „Szumiące drzewa”, rozwiązywały zagadki słowne „Co to za miejsce?”, uczestniczyły w zabawie dotykowej „Liście i igły”, wymieniały drzewa iglaste i liściaste rosnące w Polsce oraz rozmawiały na temat „Jakie korzyści dają nam drzewa?” Na zakończenie zajęć wykonaliśmy drzewo, na którym zawisły wycięte przez dzieci listki z prośbami drzewa.

W piątek 7 października w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu.

Czego uczymy Skrzaty w październiku. .doc (45 KB)

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach słownych, ruchowych, słuchały wiersza, bajki terapeutycznej, obejrzały historyjkę obrazkową o kropce, oglądały książkę napisaną alfabetem Braille’a. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Muchomor”.

W dniach 12 – 16 września w ramach realizacji tematu „Koniec lata w sadzie i ogrodzie” rozmawialiśmy na temat warzyw i owoców, ich wyglądu, smaku oraz sposobów ich spożywania.

20 września w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy, wszystko było związane z tym pięknym kolorem, dlatego każdy przedszkolak miał na sobie założone coś pomarańczowego . W tym dniu dzieci szukały, gdzie ukrył się kolor pomarańczowy, bawiły się pomarańczowymi liśćmi, ale również odszyfrowały hasło dnia: Dzień Przedszkolaka. Oczywiście, nie zabrakło też zabaw muzyczno-ruchowych z kolorem pomarańczowym.

Czego uczymy się we wrześniu.docx (78 KB)