grupa II ISKIERKI

ZADANIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE - MARZEC, ISKIERKI.docx (16 KB)

25 listopada (piątek) Iskierki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dla przedszkolaków w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, misiowe tańce. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija i ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

"INNOWACJA - ISKIERKI, WRZESIEŃ, OPIS.docx (14 KB)" href="/pliki/22.23/INNOWACJA%20-%20ISKIERKI%2C%20WRZESIE%C5%83%2C%20OPIS.docx">INNOWACJA - ISKIERKI, WRZESIEŃ, OPIS.docx (14 KB)

Zabawy mające na celu usprawnianie motoryki małej sprawiają Iskierkom wiele radości.

Dnia 21 października w grupie Iskierki odbyły się zajęcia związane z Code Week czyli Europejskim Tygodniem Kodowania. Dzieci uczyły się kodowania poprzez zabawę z kolorową gąsienicą. Utrwalały też w ten sposób nazwy kolorów. Następnie Iskierki ćwiczyły układanie rytmów z wykorzystaniem obrazków z darami jesieni.

20 października odbyły się warsztaty „Zdrowo- kolorowo”. Dzieci z grupy Iskierki z pomocą rodziców układały owocowe puzzle, odgadywały zagadki a na koniec przygotowały pyszne owocowe szaszłyki.

17 października w naszej grupie odbyły się warsztaty muzyczno- ruchowe. Dzieci uczyły się tańczyć i śpiewać piosenki związane z jesienią i leśnymi zwierzątkami.

4 października nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „Koliberek”. Iskierki obejrzały przedstawienie pt.: „Jesienny Jeżyk”.

23 września to Pierwszy Dzień Jesieni. Iskierki powitały w przedszkolu Panią Jesień przygotowując dla niej kolorowe suknie.

20 września Iskierki świętowały Dzień Przedszkolaka na pomarańczowo. Dzień zaczęły od symbolicznego zasadzenia cebulek kwiatów w przedszkolnym ogrodzie. Następnie wspólnie bawiły się kolorową chustą animacyjną oraz malowały na pomarańczowo uśmiechnięte buźki szczęśliwych przedszkolaków.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Historia ta pokazała przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Dzień Kropki minął nam w miłej atmosferze, pełnej ciekawych i kreatywnych zabaw. Iskierki wykonały również przepiękne prace – piłeczki w kropeczki.

12 września w grupie Iskierki odbyły się warsztaty „Labolo”. Dzieci zostały wprowadzone w świat laboratorium i eksperymentów. Tematem pierwszego spotkania były gazy. Przedszkolaki poznały sposoby na napompowanie balonów bez użycia ust a także poznały pojęcia naukowiec, laboratorium i gazy.

ISKIERKI - ZADANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE, WRZESIEŃ.docx (16 KB)