grupa VI ODKRYWCY

Liczba odwiedzających: 353

„ANDRZEJKI” W PRZEDSZKOLU”

30 listopada (wtorek) w grupie Odkrywców zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb dzięki którym mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego lania wosku, czy ustawiania bucików. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach podchodzi się do nich z przymrużeniem oka i uważa jako wesołą zabawę. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

W dniu 25 listopada Odkrywcy uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dla przedszkolaków w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. Dzieci obejrzały również filmik edukacyjny pt. „Historia Pluszowego Misia”. Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

09.11.2021r. ( wtorek) odbyły się kolejne zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, podczas których przedszkolaki poszerzały i utrwalały swoją wiedzę na temat symboli narodowych Polski. Odkrywcy dowiedzieli się również wiele ciekawych informacji na temat postaci, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości.

Dnia 15.11.2021r. dzieci z grupy Odkrywcy uczestniczyły w zajęciach badawczych pt. "Zobaczyć dźwięk", podczas których zostały zapoznane z mechanizmami działania zmysłu słuchu.

Odkrywcy - listopad, zad. dyd - wych..docx (17 KB)

W piątek 29 października odbyły się zajęcia dydaktyczne pt. „Magiczny las” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Podczas prezentacji multimedialnej dzieci poszerzyły swoja wiedzę o leśnych mieszkańcach, a także poznały kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach. Omówione zostały również zasady przebywania w środowisku , które jest domem dla wielu gatunków zwierząt oraz to, czego w lesie robić nie wolno.

 

W dniach 18- 22 października w naszym przedszkolu odbył się Międzynarodowy Tydzień Kodowania. Odkrywcy również wzięli w nim udział. Podczas zajęć pt. "Jesień kolorami zakodowana" dzieci budowały las zgodnie z instrukcją. Wiele radości sprawiła praca z Ozobotem - budowanie dla niego drogi ze specjalnych puzzli, kolorowanie kodów na darach jesieni, które później umieszczały w swoim lesie. Na koniec odbyło się kodowanie na dywanie i układanie wzoru parasola według podanego kodu.

13 października Odkrywcy odwiedzili salę zabaw Piccolo. Po instruktażu dotyczącym bezpieczeństwa dzieci zniknęły w kolorowym, pełnym niespodzianek małpim gaju. Wspinały się, biegały, huśtały, zjeżdżały i kąpały się w basenie pełnym kulek. Zabawom nie było końca. Był tez czas na naukę i eksperymenty. Pod okiem pani animatorki przedszkolaki wykonały rakietę z torebki po herbacie, stworzyły lampkę - lawę oraz tęczę polimerową, którą mogli zabrać ze sobą do domu. Wycieczka była bardzo udana.

W październiku odbyło się spotkanie Odkrywców z alpakami w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki miały możliwość pogłaskania, przytulenia i nakarmienia tych przemiłych zwierząt. Spotkanie z alpakami było również bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której dzieci poznały życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone ich wizytą.

11 października świętowaliśmy „Dzień Drzewa”. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyły ciekawe zabawy oraz wykonanie drzew z materiałów przyrodniczych.

Dnia 11.10.2021r. dzieci z grupy Odkrywcy uczestniczyły w zajęciach badawczych pt. „Tajemniczy kosmos”, podczas których zapoznane zostały z pojęciem siły grawitacji oraz budową Układu Słonecznego.

7 października odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert uwielbianego przez dzieci zespołu "Puch Puch". Dzieci poznały nowy instrument - Cajon, czyli grająca skrzynia. Wszyscy chętnie śpiewali, tańczyli i mieli okazję zagrać na tym ciekawym instrumencie.

ZAMIERZENIA październik.docx (14 KB)

30 września Odkrywcy wzięli udział w pierwszych zajęciach z zakresu innowacji „Nazywam świat”, których celem było nabywanie i rozwijanie u dzieci umiejętności czytania. Zadaniem przedszkolaków było odszukanie w deszczu wizytówek swojego imienia, sprawdzenie ile osób jest obecnych a kogo nie ma. Łączyliśmy w pary słowa. Na „ścianie pełnej liter” układaliśmy swoje imiona, które następnie odwzorowaliśmy na alfabetycznym kółku. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wchodzą w świat liter.

27 września (poniedziałek) odbyły się zajęcia w ramach projektu "Dzieci uczą rodziców". Temat pierwszej lekcji to "Bezpieczny przedszkolak".

Dzieci przypomniały sobie najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Omówiliśmy zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych jak również znaki drogowe wraz z ich podziałem. Mówiliśmy o bezpieczeństwie nie tylko na drodze, ale też na placu zabaw czy podczas korzystania z internetu. Na koniec przedszkolaki wykonały kartę pracy wskazującą istotę noszenia odblasków.

20 września (poniedziałek) obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka pod hasłem "Wspomnienia z wakacji" .                                                                                                            Odkrywcy hucznie go świętowali. Przedszkolaki poznały historię tego święta, po czym rozwiązywały quiz o naszym przedszkolu. Zorganizowaliśmy konkurs talentów, podczas którego dzieci chwaliły się swoimi zdolnościami tanecznymi, wokalnymi, muzycznymi czy malarskimi. Niektórzy pokazywali sztuczki, inni swoje zdolności kucharskie. Szukaliśmy kolorowych balonów z imionami i oddawaliśmy je właścicielowi. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy a na koniec sami stworzyliśmy niebieską fotobudkę i robiliśmy wesołe zdjęcia.

15 września obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Na koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczne: "Sowa w kropki" oraz „Magiczne drzewo”. Dzień Kropki minął nam w miłej atmosferze pełnej ciekawych i kreatywnych zabaw.

W poniedziałek 13 września Odkrywcy uczestniczyli w zajęciach badawczych pt. „Wyjątkowi Polscy Naukowcy”. Dzieci dowiedziały się, co to jest laboratorium oraz zapoznane zostały z pracą naukowca i jej znaczeniem dla życia i zdrowia ludzi. Odkrywcy z dużym zaciekawieniem słuchali informacji dotyczących witamin, a także właściwości jakie posiadają. Efektowne doświadczenia rozbudziły ciekawość dzieci i sprawiły im dużo radości.

Odkrywcy - zadania dyd - wych.docx (17 KB)