gr. II ISKIERKI

Liczba odwiedzających: 1640

Warsztaty ceramiczne 17 maja gościliśmy panią Anię, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Następnie zaprosiła dzieci do wspólnego wykonania miseczki. Proces ceramiczny wymaga wypału w piecu ceramicznym w pracowni, dlatego warsztaty odbędą się w cyklu dwóch spotkań. Z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.

URODZINOWY TYDZIEŃ KOSZAŁKA OPAŁKA W GRUPIE ISKIERKI Poniedziałek „BAJKOWO – KOSZAŁKOWO”

W poniedziałek dzieci poznały historię małego krasnoludka Koszałka Opałka, bohatera książki M. Konopnickiej pt, „O krasnoludkach i sierotce Marysi” na podstawie opowiadania „Koszałek Opałek szuka wiosny”. Śpiewaliśmy nasz przedszkolny hymn oraz bawiliśmy się przy piosence „ My jesteśmy krasnoludki”. Iskierki wykonały pracę plastyczną pt. „Krasnoludek”.

Wtorek „MAGICZNY DZIEŃ ILUZJI” - przenieśliśmy się do świata iluzji i magicznych sztuczek dzięki pokazom Pana Iluzjonisty. Był niezwykle czarujący nastrój oraz dużo uśmiechu.

W środę podczas ŻÓŁTEGO DNIA przygotowaliśmy niespodziankę dla naszego Koszałka w postaci Dużej Książki, każdy przedszkolak namalował przepiękną ilustrację z podróży krasnoludka w różne ciekawe miejsca. Oczywiście był też smaczny urodzinowy tort i życzenia od wszystkich Iskierek.

W czwartek w PLASTYCZNEJ PRACOWNI KOSZAŁKA OPAŁKA rysowaliśmy jego postać, odbiliśmy dłonie na pamiątkowej „wkładce” do książki, którą dzieci otrzymały od Koszałka Opałka.     

Zaś w piątek przedszkolaki świetnie bawiły się podczas ekologicznych zabaw ruchowych.

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Podczas wspólnych zajęć i zabaw Iskierki dowiedziały się co trzeba robić aby dbać o środowisko.

„Koszałkowe” urodziny czas zacząć!

15 kwietnia Rozpoczynamy Świętowanie Dnia Naszego patrona.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej obchody dni „Koszałkowych” będą przedłużone do 15 maja. Prosimy aby dzieci uczęszczające w tym tygodniu do przedszkola w czwartek 15 kwietnia przyszły ubrane na żółto. Osoby pozostające w domach również zachęcamy tego dnia o żółty akcent w ubiorze i przesyłanie zdjęć do wychowawców grup.

"Koszałkowo - Kosmiczny Dzień" u Amelki i Ali

Właściwe obchody Święta Koszałka Opałka planujemy na tydzień 10-14 maja 2021 r.

W tych dniach nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu „MAŁE I DUŻE KOSZAŁKA OPAŁKA PODRÓŻE”.

Przewidujemy upominki dla każdego przedszkolaka od naszego Patrona oraz pamiątkowe dyplomy dla uczestników konkursu.

Ekologiczny Koszałek Opałek - konkurs

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PRZEDSZKOLNYM KONKURSIE „MAŁE I DUŻE KOSZAŁKA OPAŁKA PODRÓŻE”

Z okazji urodzin naszego patrona Koszałka Opałka zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem „Małe i duże Koszałka Opałka podróże”.

Jeśli lubisz prace plastyczne i podróże – namaluj, narysuj, wyklej lub wykonaj kukiełkę krasnalka (z wykorzystaniem surowców wtórnych) w podróży w dowolnym miejscu, które Ci się podoba lub zaproś go do swojej miejscowości i tam sportretuj.

Do końca kwietnia prosimy o przesłanie zdjęć z podróży Koszałka na adresy e-mailowe wychowawców.

Po powrocie do przedszkola zachęcamy do zabrania ze sobą swoich Krasnali, by każdy mógł zobaczyć efekty Waszej pracy.

Z przyniesionych Koszałków zostanie stworzona wystawa. Uruchomcie wyobraźnię i zabierzcie Koszałka Opałka w ciekawą podróż, dokądkolwiek zechcecie!

 

zamierzenia - kwiecień.doc (82 KB)

Drogie Dzieci, Cieszy mnie to, że coraz chętniej dzielicie się swoimi działaniami w domu.

Zachęcam inne dzieci do brania udziału w naszych zdalnych zabawach.                                                 

Praca w wykonaniu Filipka. Dziękuję tacie za zdjęcie.

Dziękujemy bardzo Ali i jej mamie za przesłanie zdjęć.

Pozdrawiam Was serdecznie!                                                                                                                                                                                                                                                                Pani Asia 

 

prace Amelki 

 

II ISKIERKI (1).docx (17 KB)

II .docx (16 KB)

Dziękujemy Amelce i jej rodzicom za nadesłanie zdjeć. Brawo Amelko !

Dziękujemy Tomkowi i jego mamie oraz Zuzi i jej mamie za przesłanie zdjęć.

Drodzy Rodzice. Nasze przedszkole bierze udział w Dniach Bezpiecznego Internetu 2021. Zapraszamy chętnych Rodziców i Dzieci do narysowania plakatu nawiązującego do tematu i przesłanie zdjęcia na adres mailowy przedszkola do 02.04.2021 r.

148214105_131849998798194_5192908450825462964_n (1).jpg (59 KB)

II, 29.03-02.04.21.doc (64 KB)

22 marca zawitała do Przedszkola długo wyczekiwana Wiosna. Powitaliśmy ją piosenką, wierszem i kwiatami - wszyscy pięknie wystrojeni w ulubiony kolor Wiosny - zielony. I choć za oknami widać było jeszcze ostatnie ślady zimy, to Iskierki poprzez różne wiosenne zabawy stworzyły radosny nastrój. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia wspólnie wzbogaciliśmy nasz wiosenny ogródek siejąc owies, rzeżuchę, trawy, kwiaty i sadząc fasolę. Nie zabrakło również zabaw artystycznych - dzieci wykonały prace plastyczne, które można podziwiać na naszej wystawie. Iskierki wyruszyły także na wiosenny spacer do ogrodu przedszkolnego, aby odnaleźć w nim pierwsze zwiastuny wiosny. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy. A teraz czekamy na cieplejsze wiosenne dni …         

Iskierki 15 marca uczestniczyły w zajęciach badawczych pt. „Jak kwaśne rzeczy jemy?. Celem zajęć było poznanie budowy języka oraz wprowadzenie pojęcia „zmysły". Dzieci dowiedziały się co ma odczyn kwaśny, co zasadowy, a co jest obojętne i jak można to sprawdzić. Zajęcia były bardzo interesujące. Przedszkolaki już nie mogą się doczekać, co następnym razem przygotuje dla nich profesorek Labolek

WIOSNO, WIOSNO GDZIE JESTEŚ?… W grupie Iskierek przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja w sali z zimowej na wiosenną. Dzieci prowadziły obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie, rozpoznawały i nazywały symbole pogodowe, ptaki powracające z dalekich krajów, uczyły się nazw wiosennych kwiatów. Wspólnie założyliśmy również hodowlę – zasadziliśmy cebulki szczypiorku.

18 lutego w przedszkolu królował kolor niebieski i to w różnych odcieniach. To kolejne wydarzenie w ramach dni z serii „Koszałkowo – Kolorowo”: „Dzień Niebieski – Dzień Wody”. Głównym tematem zabaw i zajęć była woda: jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin, ochrona zasobów wodnych, poszerzenie wiedzy na temat sposobów oszczędzania oraz wykorzystania wody. Dzieci dowiedziały się na czym polega obieg wody w przyrodzie oraz przeprowadzały różne doświadczenia i zabawy z wodą. Podczas nich dowiedziały się między innymi: dlaczego sopel lodu topnieje, jaki smak ma woda oraz dlaczego trzeba ją oszczędzać i w jaki sposób. Następnie wyszukiwały niebieskie przedmioty, zabawki w sali zabaw, układały puzzle, rozwiązywały zagadki. W dalszej części dnia dzieci malowały niebieską farbą kropelkę, tak więc wszystko tego dnia było niebieskie. Dzień Niebieski i zabawy z wodą na pewno pozostaną w ich pamięci.

W piątek 19 lutego Iskierki wykonywały doświadczenia pt. "Co rozpuszcza się w wodzie?". Zajęcia odbyły się w ramach innowacji "Mali odkrywcy". Podczas eksperymentów dzieci sprawdzały, które produkty spożywcze rozpuszczają się w wodzie, a które opadają na dno szklanki.

 

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą Iskierek przetrwają ją na pewno łatwiej. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki i przyniosły dla nich przysmaki. Systematycznie uzupełniają zapasy w karmniku, który znajduje się w ogrodzie przedszkolnym. Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc.

W piątek 12 lutego odbyły się zajęcia „Mleczne opowieści” w ramach projektu Dzieciaki Mleczaki. Program ten skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem programu jest m.in.: wzrost świadomości dzieci nt roli mleka i produktów mlecznych, edukacja nt walorów mleka i jego przetworów, kreowanie mody na picie mleka od najmłodszych lat. Wychowankowie poprzez organizowanie różnorodnych sytuacji edukacyjnych uczą się jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie mleka i produktów mlecznych. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej programu http://www.dzieciakimleczaki.pl/. Znajdą tam Państwo specjalną zakładkę nt realizacji programu oraz zakładkę dla dzieci z wieloma ciekawostkami. Na zajęciach „Mleczne opowieści” dowiedzieliśmy się, w jakich produktach mlecznych możemy znaleźć mleko. Dzięki historyjce obrazkowej „Jak powstaje mleko?” ustalaliśmy także, jaką drogę musi odbyć mleko, aby trafić od rolnika na sklepową półkę. Na zakończenie dzieci wykonały ciekawe karty pracy.

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy, nasze przedszkolaki postanowiły świętować ten wspaniały dzień. Przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały pizzę – z masy solnej. 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 2 lutego w naszym przedszkolu, gdzie odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, księżniczki, superbohaterowie, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach prowadzonych przez karnawałowych animatorów. Wybrano również królową i króla balu. Zostały nimi wszystkie dzieci. Dzień upłynął w radosnej i magicznej atmosferze. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

W ramach dni z serii „Koszałkowo – Kolorowo” obchodzonych w naszym przedszkolu odbył się „Biały dzień”. Z tej okazji we wtorek 26-go stycznia wszyscy ubraliśmy się w kolor biały. Przedszkolaki wesoło bawiły się przy skocznych rytmach zimowej muzyki oraz miały okazję wykazać się przy rozmaitych zabawach. Dzieci tworzyły improwizacje ruchowe, tańczyły w parach, z balonikami, a najwięcej frajdy sprawiła im bitwa na śnieżki. Z uwagą obserwowały zimowe eksperymenty: topnienie śniegu, sprawdzały czy śnieg jest czysty. Wszystkie posiłki w tym dniu również były wyjątkowe - białe, pyszne i zdrowe. Biały Dzień zakończony był wspólnym wykonaniem pracy plastycznej „Bałwanek”. Zabawa była udana, a wspomnienia z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Efekty dobrej zabawy prezentują zdjęcia.

W poniedziałek 18-go stycznia po raz kolejny odwiedził nas profesor Labolek i poprowadził zajęcia „Tajemniczy atrament”. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się jak kiedyś wyglądały pióra do pisania, a jak wyglądają teraz i co znajduje się w środku nich. Zobaczyliśmy jak zachowuje się atrament w ciepłej i zimnej wodzie, a na sam koniec sprawdziliśmy jak to jest ze znikającymi, niewidzialnymi wiadomościami. To były naprawdę ciekawe zajęcia!.