gr. I OKRUSZKI

Liczba odwiedzających: 644

Zamierzenia 12-16.04.2021r. Okruszki (1).doc (417 KB)

Prace Kornelki i Piotrusia i Ali.

Cieszy mnie,że dzieci coraz chętniej dzielą się swoimi działaniami w domu. Pozdrawiam Was p. Marylka.           

Zamierzenia 6-9.04.2021r..doc (268 KB)

Była sobie żabka mała .doc (151 KB)

 

Prace w wykonaniu Wiktorka.

Ala bardzo sumiennie wykonuje wielkanocne prace.

Zachęcamy inne dzieci do brania udziału w naszych zdalnych zabawach. 

Drodzy Rodzice. Nasze przedszkole bierze udział w Dniach Bezpiecznego Internetu 2021. Zapraszamy chętnych Rodziców i Dzieci do narysowania plakatu nawiązującego do tematu i przesłanie zdjęcia na adres mailowy przedszkola do 02.04.2021 r. 

148214105_131849998798194_5192908450825462964_n (1).jpg (59 KB)

Zamierzenia, marzec.doc (689 KB)

Przyszła do nas Wiosna - piękna i radosna. Najmłodsze dzieci naszego przedszkola bardzo cieszą się z nadejścia Wiosny. Na ubrankach dominował jej ukochany zielony kolor. Specjalnie dla Pani Wiosny wybierały do budowania tylko zielone klocki. Przywoływały Panią Wiosnę głośnym wspólnym okrzykiem oraz tańczyły i śpiewały wiosenną piosenkę. A na koniec wykonały farbami portret nowej pory roku

 

 

NADCHODZI WIOSNA W grupie Okruszków w tym tygodniu powolutku zawitała wiosna. Dzieci prowadziły obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie, ropoznawały i nazywały symbole pogodowe, rozpoznawały ptaki powracające z dalekich krajów. Wspólnie założyliśmy również hodowlę. Okruszki zasadziły cebulki oraz posiały trawę.                                                                   

KONCERT MUZYCZNY PT. "WIOSENNA POBUDKA " 15 marca odbył się koncert muzyczny z udziałem duetu muzycznego "Puch Puch".

ZAJĘCIA Z LABOLKIEM 15 marca odbyły się zajęcia prowadzone przez Labolo pt. " Jak kwaśne rzeczy jemy?" Celem zajęć było poznanie przez dzieci budowy języka oraz wprowadzenie pojęcia "zmysły".

Zabawy swobodne Okruszków w sali. Dzieci z najmłodszej grupy chętnie układają puzzle, korzystają z klocków, podglądają przyrodę przez lupę. Każdy znajduje sobie ciekawą zabawę.             

MALI ODKRYWCY - PROJEKT MLEKO

Eksperymenty z mlekiem. Nasze maluszki poznały właściwości mleka, źródło jego pochodzenia oraz zalety dla naszego organizmu. Obserwowały co dzieje się gdy dolejemy do mleka octu czy oleju. Miały okazje tworzyć barwne kręgi na mleku z wykorzystaniem barwników, i płynu do mycia naczyń. Dzieci chętnie bawią się w badaczy.

W dniach 01 - 05.03.2021r. realizowane były zajęcia, podczas których dzieci zapoznały się z walorami zdrowotnymi mleka i produktów mlecznych, a w związku z tym dostrzegły znaczenie hodowli zwierząt. Poznały również różne rodzaje mleka oraz produkry, które są produkowane z mleka.

 

Zadania.dydaktyczno.wychowawcze.marzec.docx (17 KB)

W dniu 22.02.2021r. odbyły się zajęcia eksperymentalne prowadzone przez firmę LABOLO. Tym razem dzieci dowiedziały się, co to jest tlen i dwutlenek węgla.                                                     

18.02.2021r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny „Kolorowy Dzień”. Tym razem w każdej sali gościł kolor NIEBIESKI, wszystko tego dnia było niebieskie. W naszej grupie odbyły się zajęcia, w których dominował temat WODY. Na początek powitaliśmy się wierszykiem pt. „Chodźcie wszyscy tu do koła”, potem dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematem (woda, statek, marynarz itp.), następnie była „burza mózgów” na temat „Co kojarzy się z wodą?” i wyszukanie w Sali niebieskich przedmiotów. Kolejnym zadaniem dla wszystkich dzieci było złowienie rybki i włożenie jej do odpowiedniej pętli zgodnie z kolorem, rybki przeliczaliśmy, porównywaliśmy liczebność poszczególnych zbiorów. Była również zabawa ruchowa pt. „Rekin i rybki” (nikt nie dał się złapać! ????) Przedostatnim zadaniem była zabawa na spostrzegawczość pt. „Ukryty skarb”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały kolorowe rybki, które umieściły w akwarium. Wszystkim podobały się „niebieskie” zabawy.                                                                                                                                                                                                                                                           

W dniu 15.02.2021r. w naszej grupie odbył się koncert muzyczny z udziałem duetu „Puch-Puch” pt. „Zimowe marzenia”.                                                                                                                 

W dniu 01.02.2021r. w naszej grupie odbyły się zajęcia prowadzone przez naszą logopedę, panią Jolę.                                                                                                                                             

                                                                        

Zamierzenialuty 2021r.(1).doc (38 KB)

Biały Dzień u Okruszków Jaki kolor zimą w modzie? Biały – na święto i na co dzień. W mieście, w polu i w ogrodzie. Biało tu i biało tam. Wyjdź na balkon, zobacz sam. 26 stycznia biały kolor królował nie tylko w ogrodzie, ale także na ubraniach dzieci z grupy Okruszki. Biały Dzień upłynął nam na wspólnych zabawach z białym kolorem. „Przynieś coś białego?” –to zabawa poszukiwawcza - dzieci wyszukują w sali zabawki i inne przedmioty w kolorze białym. Białe balony wykorzystaliśmy do tańca w parach przy piosence o bałwanku. Najwięcej radości przyniosła zabawa w śnieżki ze zgniecionych kartek papieru oraz zabawa bieżna „ Kra lodowa”. Dzieci dowiedziały się, że w kuchni wiele produktów także ma biały kolor (mleko. ryż, mąka, fasola, cukier). Ciekawym doświadczeniem plastycznym okazało się wykonanie „Zimowego drzewka” z pomocą kleju, sypkiego styropianu oraz gałązki drzewa. Biały Dzień pokazał Okruszkom, że biało - nie znaczy nudno, a raczej wesoło i ciekawie!

W ramach realizacji innowacji pt. „Bezpieczny przedszkolak” w dniu 14.01.2021r. odbyło się zajęcie pt. „Bezpieczne zabawy zimą”. Dzieci wysłuchały wiersza J. Knapik-Lis pt. „Bezpieczne zabawy”, na podstawie którego określały zasady jakie powinny być spełnione , aby zimowa zabawa była bezpieczna. Były również zabawy ruchowo-naśladowcze, zabawy słuchowe i ortofoniczne oraz układanie historyjki obrazkowej.

„Okruszki” uczciły Dzień Babci i Dziadka”

W dniu 19.01.2021r. odbył się koncert muzyczny z udziałem duetu „Puch-Puch” pt. „Choinkowe niespodzianki”.