grupa VI ODKRYWCY

Liczba odwiedzających: 552

Grupa Odkrywców i Tropicieli w październiku uczestniczyły w drugiej lekcji pt. " Leśne opowieści" w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Dzieci na zajęciach poszerzały i utrwalały wiedzę o mieszkańcach i roślinności występujących w polskich lasach. Omawiane zostały zasady przebywania w środowisku , które jest domem dla wielu gatunków zwierząt. Przedszkolaki wykonały karty pracy.

19 października dzieci z grupy Odkrywców kolejny raz odwiedziły legionowską Poczytalnię. Tym razem poznały zupełnie inną wersję bajki „Czerwony Kapturek”. Zamiast słowami treść była przedstawiona za pomocą pisma obrazkowego oraz sylwet i figur geometrycznych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w tworzeniu historii współpracując w parach. Brały również udział w ruchowych zabawach dydaktycznych , które uczyły grupowego współdziałania.

W roku szkolnym 2022/ 23 Odkrywcy wraz z Tropicielami biorą udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest wzrost świadomości o otaczającym nas świecie i zachęcenie do rozmów z rodzicami na tematy poruszane w trakcie programu. Pierwsza lekcja pt. „Elementarz bezpieczeństwa” dotyczyła zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci utrwaliły poznane wiadomości, przypomniały sobie numery alarmowe i znaczenie ważnych znaków drogowych. Obejrzały prezentację multimedialną i wykonały karty pracy, które zabrały do domu, aby wspólnie z rodzicami mogły porozmawiać o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w międzynarodowym projekcie Code Week 2022. Jest to akcja skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem. Grupa Odkrywców kodowała z Ozobotami, to małe roboty o bardzo dużym potencjale edukacyjnym. Dzieci tworzyły za pomocą specjalnych puzzli trasy, którymi poruszały się Ozoboty. Mogły zaobserwować wykonywanie komend typu „skręć w prawo”, „skręć w lewo”, „zawróć”. Samodzielnie programowały za pomocą specjalnych flamastrów pętle, trasy , którymi poruszały się roboty. Wysuwały prawidłowe wnioski, łączyły swoje projekty, wspólnie rozwiązywały pojawiające się problemy, dostrzegały reguły dzięki którym robot osiągnie wyznaczony cel. To było nasze pierwsze spotkanie z Ozobotami, które w tym roku będą wprowadzać dzieci w świat nauki kodowania i programowania.

Grupa Odkrywców wybrała się na wycieczkę „W poszukiwaniu jesieni”. Dzieci obserwowały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie, zbieraliśmy dary jesieni, które wzbogaciły nasz przyrodniczy kącik. Kolorowe liście posłużyły nam do jesiennych zabaw i obserwacji, a na koniec zrobiliśmy piękne szale Pani Jesieni

W dniu 27 września grupa Odkrywców była w legionowskiej Poczytalni na pierwszej lekcji bibliotecznej. Spotkanie zapoznawcze miało na celu rozbudzić zainteresowania czytelnicze i pokazać dzieciom, że biblioteka to miejsce przyjazne i atrakcyjne nie tylko dla dorosłych. W ramach zajęć dzieci zwiedziły bibliotekę i zapoznały się z różnymi gatunkami książek dla najmłodszych. Wspólnie wypożyczyliśmy bajkę o Misiu Fantazym, którego przygody poznaliśmy po powrocie do przedszkola. Kolejne spotkanie już w październiku.

Grupa Odkrywców poznaje metodę Naturalnej Nauki Języka. Jest to edukacja poprzez język, w której jest on środkiem komunikacji i myślenia. Nauce towarzyszy dziecięca aktywność twórcza. W metodzie tej istotne jest , aby dziecko rozumiało czytane przez siebie treści, w których ujmuje się całe jednostki językowe, a następnie przechodzi się kolejno do jego elementów. Dzieci z radością korzystają z książek pochodzących ze Słonecznej Biblioteki.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki i to właśnie z kropek dzieci tworzyły przepiękne , pomysłowe prace.