grupa III PROMYKI

W piątek 16 czerwca z książką o przygodach Franklina, odwiedził nas tata Antosi- pan Kamil Kucharczyk. Tuż po drugim śniadaniu zapoznał dzieci z przygodami sympatycznego żółwia i jego przyjaciół. Dziękujemy za spotkanie.

Jest coraz cieplej, a słoneczna pogoda zachęca do spacerów. W taki dzień, dzieci z grupy Promyków wybrały się na poszukiwania zwiastunów wiosny. Przedszkolaki były dobrymi obserwatorami. Zauważyły pąki na drzewach i krzewach, młodą trawę, w pobliskich ogródkach przebiśniegi i krokusy i usłyszały śpiew ptaków.

W dniu 13 lutego pan Michał Mazur był gościem w grupie „Pomyków”. Tata Igi przeczytał dzieciom bajkę o Calineczce oraz Kici Koci. Dzieci miały również okazję do poznania munduru żołnierskiego i niektórych elementów jego wyposażenia. Dziękujemy za spotkanie.

Podczas kolejnych zajęć z profesorkiem Labolkiem, przedszkolaki z grupy „Promyków” poznały tajemnice ciśnienia. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, czym jest ciśnienie, w trakcie eksperymentów przedszkolaki mogły zaobserwować zjawisko ciśnienia. Dzieci wykorzystały do doświadczeń wodę, świeczkę, piłkę, balon, suszarkę, a nawet jajko. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

We wtorek 31 stycznia w grupie Promyków była gościem pani Czesława Skiba- babcia Emilki. Pani Czesia umiliła dzieciom czas czytaniem wierszy Juliana Tuwima: Lokomotywa, Ptasie radio i Rzepka. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

18 stycznia obchodziliśmy „Dzień Bałwana”.

W styczniu odbyły się zajęcia z profesorkiem Labolkiem, na których dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami mieszanin,  poznały pojęcia - mieszanina jednorodna i niejednorodna.

Korzystając z uroków zimy Promyki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc bałwana i rzucając śnieżkami.  Było wesoło i radośnie.

W dniu 23 grudnia pani Katarzyna Turek, mama Kai, była gościem w grupie „Okruszków”. Pani Kasia przeczytała dzieciom książki pt. Elmer, słoń w kratkę, Trzymaj mnie mocno i Hotel gwiazdkowy. Po wysłuchaniu treści opowiadań, dzieci kolorowały obrazki przedstawiające bohatera jednej z książek- Elmera.

W piątek 2 grudnia w grupie „Promyki” odbyły się zabawy badawcze, w trakcie których dzieci miały okazję obserwować zjawisko rozpuszczania się lodu oraz przechodzenia światła przez papier. Wykonane doświadczenia sprawiły dzieciom wiele radości.

Dziś spadł pierwszy śnieg. „Promyki” spacerują w ogrodzie i cieszą się zimowym krajobrazem.

W ramach Popołudniowych spotkań z książką w dniu 24 listopada grupę „Promyków” odwiedził pan Paweł Jankowski- tata Ali. Gość przyniósł ze sobą drewniany teatrzyk, w którym zaprezentował dzieciom cztery bajki. „Promyki” z zaciekawieniem słuchały opowieści o Groszku, Motylku, Ptaszkach i rowerze Walentynki.

Dzieci z grupy Promyków po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedziły Poczytalnię, aby poznawać niesamowity świat książek. Oprócz kontaktu z dziecięcą literaturą przedszkolaki wykonywały ciekawe zadania oraz rozwijały swoją sprawność ruchową.

W dniu 3 października odwiedzili nas aktorzy z teatru „Koliberek”. W ich wykonaniu obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Jesienny jeżyk”.

„Promyki” przy pracy- z okazji Dnia Drzewa dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.

W piątek 30 września odwiedziła nas mama Helenki- pani Ewelina. Nasz gość przeczytał nam książkę pt. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”. Opowieść o Cyrylu podobała się wszystkim przedszkolakom. Wyjątkowe były również ilustracje, które przedstawiały przygody beztroskiej wiewiórki. Ta zabawna historia nauczyła nas, że prawdziwe szczęście można odnaleźć tylko wówczas, gdy się z kimś nim dzielimy

W grupie „Promyków” odbyły się warsztaty badawcze LABOLO pt. „Archimedes- kto to taki?” Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim był Archimedes. Zapoznały się z jego życiem i odkryciami. Wiemy już co to jest ciecz, a co ciało stałe. Chętne dzieci kręciły śrubą Archimedesa, wysypując przygotowane ziarna.

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. Dzieci z grupy „Promyki” odwiedziły Miejską  Bibliotekę w naszym mieście. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas spotkania w bibliotece dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarki, miały możliwość zwiedzenia biblioteki – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Przedszkolaki poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o nie. Wypożyczyliśmy kilka książek, które przeczytamy w przedszkolu. Dziękujemy za miłe spotkanie!

Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. 20 września 2022 r. świętowaliśmy i my. Dzieci z grupy „Promyków” brały udział w zabawach integracyjnych oraz tańcach. Wspólnie zasadziliśmy pod oknami naszej sali cebule tulipanów, aby wiosną móc je podziwiać. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

W dniu 12 września w grupie „Promyków” odbyły się warsztaty eksperymentalne organizowane przez Labolo. Tematem zajęć były „Gazy-kilka sposobów na nadmuchanie balonów”. Dzieci miały okazję zapoznać się pojęciami takimi jak: naukowiec, laboratorium, dwutlenek węgla. Zobaczyły również jak można napompować balon bez użycia ust. Warsztaty były bardzo ciekawe i „Promyki” nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania.