grupa III PROMYKI

Liczba odwiedzających: 364

Dzieci z grupy Promyków po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedziły Poczytalnię, aby poznawać niesamowity świat książek. Oprócz kontaktu z dziecięcą literaturą przedszkolaki wykonywały ciekawe zadania oraz rozwijały swoją sprawność ruchową.

W dniu 3 października odwiedzili nas aktorzy z teatru „Koliberek”. W ich wykonaniu obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Jesienny jeżyk”.

„Promyki” przy pracy- z okazji Dnia Drzewa dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.

W piątek 30 września odwiedziła nas mama Helenki- pani Ewelina. Nasz gość przeczytał nam książkę pt. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”. Opowieść o Cyrylu podobała się wszystkim przedszkolakom. Wyjątkowe były również ilustracje, które przedstawiały przygody beztroskiej wiewiórki. Ta zabawna historia nauczyła nas, że prawdziwe szczęście można odnaleźć tylko wówczas, gdy się z kimś nim dzielimy

W grupie „Promyków” odbyły się warsztaty badawcze LABOLO pt. „Archimedes- kto to taki?” Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim był Archimedes. Zapoznały się z jego życiem i odkryciami. Wiemy już co to jest ciecz, a co ciało stałe. Chętne dzieci kręciły śrubą Archimedesa, wysypując przygotowane ziarna.

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. Dzieci z grupy „Promyki” odwiedziły Miejską  Bibliotekę w naszym mieście. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas spotkania w bibliotece dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarki, miały możliwość zwiedzenia biblioteki – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Przedszkolaki poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o nie. Wypożyczyliśmy kilka książek, które przeczytamy w przedszkolu. Dziękujemy za miłe spotkanie!

Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. 20 września 2022 r. świętowaliśmy i my. Dzieci z grupy „Promyków” brały udział w zabawach integracyjnych oraz tańcach. Wspólnie zasadziliśmy pod oknami naszej sali cebule tulipanów, aby wiosną móc je podziwiać. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

W dniu 12 września w grupie „Promyków” odbyły się warsztaty eksperymentalne organizowane przez Labolo. Tematem zajęć były „Gazy-kilka sposobów na nadmuchanie balonów”. Dzieci miały okazję zapoznać się pojęciami takimi jak: naukowiec, laboratorium, dwutlenek węgla. Zobaczyły również jak można napompować balon bez użycia ust. Warsztaty były bardzo ciekawe i „Promyki” nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania.