grupa III PROMYKI

Liczba odwiedzających: 292

3 listopada Promyczki wybrały się na wycieczkę autokarową do Teatru Małego Widza w Warszawie na spektakl pt. „Kosmos”. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą wszystkich zmysłów. Na początku odwiedziły układ słoneczny, następnie teleportując się i wędrując po międzygalaktycznej materii zobaczyły z bliska bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedziły księżycowe wyspy, dotknęły gwiazd i przeszły po mlecznej drodze. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy i radosne komentarze.

W dniach 18.10 – 05.11.21r. dzieci z grupy Promyczki przystąpiły do realizacji zadań z modułu II „Kodujemy Razem z Małym Misiem” w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Projekt ma na celu promowanie literatury dziecięcej i czytelnictwa, ale także pobudza wieloobszarową aktywność dzieci. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, grach, zadaniach (karty pracy) na podstawie propozycji podanych przez Misiową Mamę. Efektem finalnym jest uzyskanie imiennego certyfikatu dla nauczyciela za wykonanie modułu II „Kodujemy Razem z Małym Misiem”.

MAC-Cert-mm202122-modul-iI-joanna-kiraga.pdf (396 KB)

W dniach 18-22 października w naszym przedszkolu odbył się Międzynarodowy Tydzień Kodowania. Promyczki również wzięły w nim udział. 20 października podczas zajęć pt. „Jesienne zawody” dzieci uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem materiału przyrodniczego (kasztany, liście, żołędzie, orzechy, jabłka).

Jesienne spotkanie Promyczków z alpakami w ogrodzie przedszkolnym Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której przedszkolaki poznały życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o alpakach. Każdy miał możliwość pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzątka ich ulubionym przysmakiem – marchewką. Było dużo uśmiechu i radości.

11 października obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Drzewa”. Dzieci poznały budowę i rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych w ogrodzie oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści i gałązek. Następnie wykonały pracę plastyczną pt. "Jesienne drzewo".

7 października odbył się jesienny koncert muzyczny w wykonaniu zespołu "Puch-Puch" pt. „Owocowo i warzywnie”. Dzieci poznały nowy instrument - Cajon, czyli grająca skrzynia. Promyczki chętnie śpiewały, tańczyły i miały okazję zagrać na tym ciekawym instrumencie.

11 października odwiedził nas profesorek Labolek. Podczas zajęć pt. „Tajemniczy kosmos” dzieci przeniosły się w świat nauki i zdobyły informacje na temat planet, kosmonautów i gwiezdnego pyłu. Promyczki poznały Układ Słoneczny, dowiedziały się, co to jest grawitacja, robiły babki z księżycowego pyłu oraz usłyszały mnóstwo ciekawostek. Kolejne spotkanie z Labolkiem już w listopadzie.

W dniu 05 października dzieci obejrzały teatrzyk pt. "Puchatkowe przygody" w wykonaniu aktorów z teatru "Warszawski Koliber".

15 września w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Tego dnia dzieci uczestniczyły w ciekawych zabawach, których celem było wzbudzenie u przedszkolaków kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. Tego dnia było kolorowo i radośnie.