grupa I OKRUSZKI

Liczba odwiedzających: 1553

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Okruszki tego dnia tańczyły, bawiły się chustą animacyjną, kolorowymi balonami, a na koniec otrzymały dyplomy.

W dniu 13.05. w grupie „Okruszków” odbyły się zajęcia badawcze pt. „Jak z robaka zrobić ślimaka?” Podczas zajęć dzieci obserwowały doświadczenia chemiczne, wyciągały wnioski. Poznały także ciekawe wiadomości dotyczące budowy i życia ślimaków.

W dniu 16 maja 2022 r. w grupie „Okruszków” odbyły się zajęcia badawcze Labolo pt. „Na wodzie i pod wodą”. Podczas zajęć dzieci poznały trudne pojęcia: gęstość i ciśnienie. Uczestniczyły także w eksperymencie „Co pływa , a co tonie” . Razem z profesorem Labolkiem obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną.


W dniu 20 kwietnia dzieci z grupy „Okruszków” uczestniczyły w obchodach święta patrona naszego przedszkola- Koszałka Opałka. Z tej okazji obejrzały występ przygotowany przez starszych kolegów oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Podczas zajęć wykonały pracę- bukiet kwiatów.

11 kwietnia 2022r. odbyły się odbyły się kolejne zajęcia z profesorkiem Labolkiem, na których dzieci dowiedziały się jak działa siła odrzutu i siła sprężystości. Na podstawie obserwowanych doświadczeń przedszkolaki przekonały się, że siły odrzutu potrzebują między innymi rakieta i samochód odrzutowy, a dzięki sile sprężystości działa katapulta.

8 kwietnia odbył się koncert edukacyjny zespołu Puch Puch: "Muzyka w doniczkach". Okruszki jak zawsze świetnie się bawiły.

Okruszki” w ramach realizowanego projektu „Zabawa sztuką” wykonały pracę „Wiosenna łąka” wykorzystując metodę Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch”. Podczas muzyki, kreśliły rytmicznie kreski - raz prawą, raz ręką lewą. Efektem tej aktywizującej zabawy była wspaniała zielona łąka, którą dzieci ozdobiły kwiatkami. Kolejnym zadaniem w ramach projektu były „obrazy malowane na mleku” zainspirowane twórczością Wojciecha Fangora. Dzieci malowały barwnikami różnokolorowe wzory na mleku, a potem obserwowały zachowanie się barwnych plam pod wpływem płynu do naczyń.

Witając Wiosnę,21 marca zorganizowałyśmy w przedszkolu „Zielony Dzień”. Każde dziecko w tym dniu miało na sobie coś zielonego. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się konkursami, zabawami i piosenkami związanymi z porą roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na pierwszy spacer, w poszukiwaniu oznak wiosny.

Dzieci z grupy „Okruszków” uczestniczyły w zajęciach badawczych pt. „Czy cukier jest zdrowy?” Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania oraz dowiedziały się, jaką rolę pełnią cukry dla naszego zdrowia.

14 lutego 2022r. odbyły się warsztaty Labolo. Tematem przewodnim spotkania z profesorkiem Labolkiem było wahadło. Dzieci poznały zasadę działania wahadła oraz sprawdziły jak działa siła oporu powietrza.

12 stycznia obchodziliśmy „Dzień Biały”. W tym dniu towarzyszyły nam piosenki i zabawy związane z białym kolorem. Dzieci wymieniały przedmioty w kolorze białym, szukały ich w sali oraz tańczyły w parach z balonikami. Układały w zbiorach śnieżynki według wskazanej liczby. Dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mała Fabryka Eksperymentów” Okruszki w grudniu wykonały dwa zadania. Pierwsze zadanie polegało na wyhodowaniu kryształków z soli. Mimo, że eksperyment wymagał cierpliwości, efekty przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Drugie zadanie przy pomocy dwóch produktów: sody oczyszczonej oraz pianki do golenia, dzieci mogły zrobić sztuczny śnieg. Po wymieszaniu składników powstała biała masa, która sprawiła tak wiele radości na twarzach dzieci.

W dniu 10 stycznia w grupie „Okruszków” odbyły się zajęcia badawcze pt. Detektyw Labolek na tropie. Celem zajęć było: zapoznanie dzieci z pojęciem daktyloskopia, wykonanie chemicznej sygnalizacji świetlnej oraz wprowadzenie zasad bezpiecznego korzystania z ruchu drogowego.

W środę, 15 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Mali artyści pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę Przybieżeli do Betlejem.

2 grudnia odbył się koncert muzyczny w wykonaniu zespołu "Puch-Puch" pt. „Nasza choinka”. Dzieci poznały nowy instrument – Cytrę. Okruszki jak zawsze świetnie się bawiły, tańczyły i śpiewały.

Jedna łapka, druga łapka- jestem mały misio. Trzecia łapka, czwarta łapka, a to jest mój pysio. Zjadam miodek, lubię miodek, mam już pełny brzuszek. Teraz sobie smacznie zasnę, bo odpocząć muszę. W dniu 25.11.2021r. przedszkolaki z grupy „Okruszków” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, wspólnie bawiły się przy piosenkach, uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych.

W dniu 15 listopada w grupie „Okruszków” odbyły się zajęcia badawcze pt. „Zobaczyć dźwięk”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest dźwięk oraz zapoznały się z mechanizmem działania zmysłu słuchu.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” w dniu 10 listopada dzieci z grupy „Okruszków” odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”, aby w ten sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

W dniu 4 listopada odbył się koncert muzyczny w wykonaniu duetu „Puch- Puch” pt. „Ciszę niesie wiatr po lesie”. Dzieci wspólnie z muzykami śpiewały, tańczyły oraz przeliczały jesienne skarby.

W październiku zrealizowany został kolejny temat innowacji z bajką „Złotowłosa i trzy misie”. Podczas zajęć dzieci nauczyły się, że nie można wchodzić do czyjegoś domu bez zaproszenia i nie wolno brać cudzych rzeczy. Rozmawialiśmy także o emocjach jakie mogę towarzyszyć podczas takich sytuacji.

19 października zostały przeprowadzone zajęcia pt. „Zagubione kolory” w ramach CodeWeek 2021. Dzieci uczyły się kodować poprzez zabawę z wykorzystaniem chusty animacyjnej, figur geometrycznych oraz zabaw ruchowych.

11 października odwiedził nas ulubiony naukowiec Profesorek Labolek. Tematem spotkania był tajemniczy kosmos. Dzieci poznały budowę Układu Słonecznego, dowiedziały się co to jest siła grawitacji oraz bawiły się piaskiem kinetycznym.

11 października dzieci z grupy „Okruszków” obchodziły Święto Drzewa. Poświęcone jest ono ochronie drzew. W tym dniu przedszkolaki ubrały się w kolorze brązowym. Zajęcia w ciągu całego dnia poświęcone były tej tematyce. Dzieci dowiedziały się dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie i jak należy je chronić. Uczestniczyły w zabawach dydaktycznych i ruchowych z wykorzystaniem liści pochodzących z różnych gatunków drzew oraz wykonały pracę plastyczną. Podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym obserwowały drzewa i chodziły po suchych liściach.

7 października gościł u nas zespół PUCH-PUCH. Panowie Gucio i Duduś przygotowali wspaniałe muzyczne spotkanie o tematyce jesiennej oraz przedstawili instrument -puszkowiec.

W ramach realizacji innowacji „Bajki pomagajki” dzieci zapoznały się z bajką O wilku i 7 koźlątkach, z której płynie morał - „nie otwieraj drzwi nieznajomemu”. W czasie zajęć dzieci w skupieniu wysłuchały treści bajki oraz zapoznały się ze sposobami radzenia sobie w niebezpiecznej sytuacji. Chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawach, a na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mała Fabryka Eksperymentów” Okruszki miały okazję zaobserwować proces zamykania się szyszki pod wpływem wilgoci.

W dniu 5 października odwiedził nas teatr Warszawski Koliber z przedstawieniem „Kubusiowe przygody”.

W grupie Okruszków w ramach realizacji innowacji Zabawy z porami roku odbyły się zajęcia dydaktyczne pt. Jesienne liście.                                                                                        Celem zajęć było: poznanie charakterystycznych cech jesieni na podstawie ilustracji oraz własnych doświadczeń, kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania kolorów, posługiwanie się liczebnikami głównymi 1- 2,wielozmysłowe poznanie jesiennych liści.

Dnia 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci rozpoczęły świętowanie od zaśpiewania piosenki Jestem sobie przedszkolaczek. W tym dniu była wesoła muzyka, odbywały się tańce, zabawy ruchowe z balonami i chustą animacyjną.

13 września w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze warsztaty LaboLo. Okruszki zapoznały się z pracą naukowca i jego laboratorium. Labolek przybliżył dzieciom znaczenie witamin dla naszych organizmów:) W czasie eksperymentów sprawdziły, w jakich produktach znajdziemy witaminę C, tak ważną dla naszej odporności.

15 września dzieci z grupy Okruszków uczestniczyły w zabawach z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.                                                                                                                                        Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do działania (na miarę możliwości rozwojowych). W tym dniu tańczyliśmy, śpiewaliśmy, szukaliśmy kropek ukrytych w sali oraz na obrazkach. Wykonaliśmy też pracę plastyczną wypełnioną kolorowymi kropkami pt. Moja kropka.