grupa I OKRUSZKI

Liczba odwiedzających: 558

Jedna łapka, druga łapka- jestem mały misio. Trzecia łapka, czwarta łapka, a to jest mój pysio. Zjadam miodek, lubię miodek, mam już pełny brzuszek. Teraz sobie smacznie zasnę, bo odpocząć muszę. W dniu 25.11.2021r. przedszkolaki z grupy „Okruszków” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, wspólnie bawiły się przy piosenkach, uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych.

W dniu 15 listopada w grupie „Okruszków” odbyły się zajęcia badawcze pt. „Zobaczyć dźwięk”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest dźwięk oraz zapoznały się z mechanizmem działania zmysłu słuchu.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” w dniu 10 listopada dzieci z grupy „Okruszków” odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”, aby w ten sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

W dniu 4 listopada odbył się koncert muzyczny w wykonaniu duetu „Puch- Puch” pt. „Ciszę niesie wiatr po lesie”. Dzieci wspólnie z muzykami śpiewały, tańczyły oraz przeliczały jesienne skarby.

W październiku zrealizowany został kolejny temat innowacji z bajką „Złotowłosa i trzy misie”. Podczas zajęć dzieci nauczyły się, że nie można wchodzić do czyjegoś domu bez zaproszenia i nie wolno brać cudzych rzeczy. Rozmawialiśmy także o emocjach jakie mogę towarzyszyć podczas takich sytuacji.

19 października zostały przeprowadzone zajęcia pt. „Zagubione kolory” w ramach CodeWeek 2021. Dzieci uczyły się kodować poprzez zabawę z wykorzystaniem chusty animacyjnej, figur geometrycznych oraz zabaw ruchowych.

11 października odwiedził nas ulubiony naukowiec Profesorek Labolek. Tematem spotkania był tajemniczy kosmos. Dzieci poznały budowę Układu Słonecznego, dowiedziały się co to jest siła grawitacji oraz bawiły się piaskiem kinetycznym.

11 października dzieci z grupy „Okruszków” obchodziły Święto Drzewa. Poświęcone jest ono ochronie drzew. W tym dniu przedszkolaki ubrały się w kolorze brązowym. Zajęcia w ciągu całego dnia poświęcone były tej tematyce. Dzieci dowiedziały się dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie i jak należy je chronić. Uczestniczyły w zabawach dydaktycznych i ruchowych z wykorzystaniem liści pochodzących z różnych gatunków drzew oraz wykonały pracę plastyczną. Podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym obserwowały drzewa i chodziły po suchych liściach.

7 października gościł u nas zespół PUCH-PUCH. Panowie Gucio i Duduś przygotowali wspaniałe muzyczne spotkanie o tematyce jesiennej oraz przedstawili instrument -puszkowiec.

W ramach realizacji innowacji „Bajki pomagajki” dzieci zapoznały się z bajką O wilku i 7 koźlątkach, z której płynie morał - „nie otwieraj drzwi nieznajomemu”. W czasie zajęć dzieci w skupieniu wysłuchały treści bajki oraz zapoznały się ze sposobami radzenia sobie w niebezpiecznej sytuacji. Chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawach, a na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mała Fabryka Eksperymentów” Okruszki miały okazję zaobserwować proces zamykania się szyszki pod wpływem wilgoci.

W dniu 5 października odwiedził nas teatr Warszawski Koliber z przedstawieniem „Kubusiowe przygody”.

W grupie Okruszków w ramach realizacji innowacji Zabawy z porami roku odbyły się zajęcia dydaktyczne pt. Jesienne liście.                                                                                        Celem zajęć było: poznanie charakterystycznych cech jesieni na podstawie ilustracji oraz własnych doświadczeń, kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania kolorów, posługiwanie się liczebnikami głównymi 1- 2,wielozmysłowe poznanie jesiennych liści.

Dnia 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci rozpoczęły świętowanie od zaśpiewania piosenki Jestem sobie przedszkolaczek. W tym dniu była wesoła muzyka, odbywały się tańce, zabawy ruchowe z balonami i chustą animacyjną.

13 września w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze warsztaty LaboLo. Okruszki zapoznały się z pracą naukowca i jego laboratorium. Labolek przybliżył dzieciom znaczenie witamin dla naszych organizmów:) W czasie eksperymentów sprawdziły, w jakich produktach znajdziemy witaminę C, tak ważną dla naszej odporności.

15 września dzieci z grupy Okruszków uczestniczyły w zabawach z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.                                                                                                                                        Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do działania (na miarę możliwości rozwojowych). W tym dniu tańczyliśmy, śpiewaliśmy, szukaliśmy kropek ukrytych w sali oraz na obrazkach. Wykonaliśmy też pracę plastyczną wypełnioną kolorowymi kropkami pt. Moja kropka.