gr. VI ODKRYWCY

Liczba odwiedzających: 478

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO_ WYCHOWAWCZE 12.04.- 16.04.2021 r..docx (63 KB)

VI Odkrywcy -zamierzenia.docx (12 KB)

Dziękujemy bardzo Julce i jej mamie za przesłanie zdjęć pięknych pisanek.

Drodzy Rodzice.                                                                                                                                                                                                                                                                                        Nasze przedszkole bierze udział w Dniach Bezpiecznego Internetu 2021. Zapraszamy chętnych Rodziców i Dzieci do narysowania plakatu nawiązującego do tematu i przesłanie zdjęcia na adres mailowy przedszkola do 02.04.2021 r.

148214105_131849998798194_5192908450825462964_n (1).jpg (59 KB)

VI,ZAMIERZENIA.docx (12 KB)    ;

26 marca Odkrywcy oraz Tropiciele uczestniczyli wspólnie w zajęciach pt. W świecie ekonomii organizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzieci uczą rodziców. Wyruszając do świata finansów, dowiedziały się czym jest pieniądz, jaka jest jego historia oraz jakie ma znaczenie w życiu człowieka. Rozmawiały także o tym, czym różni się potrzeba od zachcianki. Celem zajęć było kształtowanie świadomości dzieci o otaczającej nas rzeczywistości, której integralną częścią są finanse.

W poniedziałek 15 marca w naszej grupie odbył się koncert muzyczny w wykonaniu zespołu Puch- Puch pod tytułem „Wiosenna pobudka”. Repertuar tego koncertu ukazał dzieciom różne odcienie wiosny. Wesołe piosenki opowiadające o budzącej się do życia przyrodzie, zachęcają do częstszego kontaktu z muzyką. Swobodna zabawa przy muzyce na żywo sprawiła dzieciom wiele radości.

W poniedziałek 15 marca Odkrywcy uczestniczyli w kolejnych zajęciach badawczych pod tytułem „Jak kwaśne rzeczy jemy?” Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową języka, rozmawiały na temat poznawania świata za pomocą różnego rodzaju zmysłów. W bezpieczny sposób, poprzez doświadczenia chemiczne, odkryły co to są kwasy, a co zasady i jak można je rozpoznać. Efektowne doświadczenia rozbudziły ciekawość dzieci otaczającym światem.

W piątek 26 lutego dzieci z grupy Odkrywców oraz Tropicieli po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Dzieci uczą rodziców” pod tytułem „Kosmiczna przygoda”. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację na temat kosmosu, poszerzyły swoje słownictwo związane z omawianym tematem, dzieliły się swoimi wiadomościami oraz wykonały pracę plastyczną.

W poniedziałek 22 lutego w grupie Odkrywców odbyły się zajęcia badawcze pt. Dwutlenek węgla- co to takiego? Dzieci zapoznały się z właściwościami dwutlenku węgla oraz dowiedziały się, jakie znaczenie ma dwutlenek węgla dla życie na Ziemi. ....

18 lutego dzieci z grupy Odkrywców obchodziły Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci otaczającym je światem, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów), muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Obejrzały też krótki film edukacyjny „Woda- mamo, tato, co Wy na to?” Na zakończenie zajęć wykonały prace plastyczne, które rodzice mogą obejrzeć na naszej wystawie. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy ją oszczędzać.

Akcja “Dzieci uczą rodziców” – lekcja “Wirtualny Świat”

W lutym dzieci z grupy Tropicieli i Odkrywców wzięły udział w kolejnych zajęciach z projektu “Dzieci uczą rodziców” pod hasłem “Wirtualny Świat”. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat: co to jest Internet, do czego może być wykorzystany, jak bezpiecznie z niego korzystać, jakie są ewentualne niebezpieczeństwa z tym związane. Dowiedziały się, że najbezpieczniejsze jest korzystanie z Internetu pod okiem rodziców. Internet dużo uczy, daje wiele możliwości, ale jest to też miejsce pełne zagrożeń, które czyhają na dzieci. Przedszkolaki omówiły zasady bezpieczeństwa w Internecie.

Oto one: 1. Chroń swoją prywatność! 2. Mów, jeśli jest coś nie tak! 3. Nie ufaj osobom poznanym w sieci! 4. Szanuj innych w sieci! 5. Korzystaj z umiarem z Internetu! Na koniec zajęć dzieci pokolorowały kolorowanki i zabrały je do domu, aby zainicjować rozmowę z rodzicami na omawiane tematy.