35 -lecie Przedszkola

Data: 21.04.2023 r., godz. 00.00    315
21.04.2023

Uroczystości z okazji Jubileuszu 35-lecia Miejskiego Przedszkola nr 3 im. Koszałka Opałka w Legionowie

21 kwiecień 2023 roku, okazał się dla wszystkich dzieci i pracowników przedszkola szczególną datą. Tego dnia odbył się Jubileusz 35-lecia naszej placówki. Nasze przedszkole przez 35 lat połączyło kilka pokoleń – przedszkolaków, absolwentów oraz ich rodziców, nauczycieli i pracowników.
W tym szczególnym dniu gościliśmy Prezydenta Miasta Legionowo Pana Romana Smogorzewskiego, Przewodniczego Rady Miasta Pana Ryszarda Barańskiego, Prezes KZB Legionowo Panią Irenę Bogucką, Sekretarza Powiatu Legionowskiego Pana Pawła Trawkowskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji Panią Annę Łasińską, ks. proboszcza Marcina Czeropskiego, dyrektorów: legionowskiego żłobka, przedszkoli i szkół, reprezentantów Rady Rodziców oraz byłych pracowników.Jubileusz przedszkola jest okazją do wspomnień.
Wybraliśmy się w podróż z Koszałkiem Opałkiem po świecie. Przygodę rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu przedszkola. Krasnoludek wraz z piratami, statkiem po morzach
i oceanach odwiedzał kolejne kontynenty. Pierwszy przystanek to Afryka, gdzie napotkaliśmy czarnoskórych mieszkańców – grupę Okruszki. Następnie dotarliśmy do Ameryki, gdzie odbyło się spotkanie z Indianami – grupą Iskierki. Burzliwe morze zabrało nas tym razem do Azji, gdzie Krasnal odwiedził Kraj Kwitnącej Wiśni-Japonię i jej mieszkańców – grupę Promyki. Piraci kontynuując podróż dotarli do zimnych brzegów Antarktydy i zobaczyli sympatyczne pingwiny - grupę Skrzaty. Kolejny punkt na mapie to Australia i spotkanie z głodnym misiem koalą oraz grupą Tropicieli. Po wielu przygodach Koszałek wrócił do Europy, do Polski i zszedł na ląd w Krakowie. Z Lajkonikiem obejrzał krakowiaka w wykonaniu najstarszej grupy przedszkolnej - Odkrywców. I tak, na krakowskim rynku zakończyła się nasza podróż. Na zakończenie przygody przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. „Wszystkie dzieci nasze są”, integrując się z dziećmi z Ukrainy, które znalazły miejsce i opiekę w naszym przedszkolu. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu dla wszystkich.
To był wyjątkowy dzień i cieszymy się, że wszystko się udało. Podczas uroczystości Pan Prezydent Miasta Legionowa przekazał na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Kiliś list gratulacyjny z życzeniami dla całej społeczności Przedszkola Miejskiego nr 3. Od pozostałych gości także usłyszeliśmy wiele miłych i ciepłych słów z okazji naszego święta.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!