Data: 11.11.2022 r., godz. 10.00    294
11 listopada 2022 r.

Narodowe Święto Niepodległości w naszym przedszkolu „Kto ty jesteś - Polak mały…”

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Starszaki z grupy V Tropiciele w pięknych strojach ludowych i w podniosłej atmosferze przedstawiły przygotowany montaż słowno-muzyczny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem słowem, piosenką i tańcem oddały szacunek symbolom narodowym oraz przedstawiły krótki rys historyczny dotyczący Święta Niepodległości. Dokładnie o godzinie 11.11 przyjmując właściwą postawę, „na baczność”, cała społeczność przedszkolna dumnie odśpiewała hymn Polski, „Mazurek Dąbrowskiego”. W tym uroczystym dniu swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń oraz wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.