Data: 10.06.2022 r., godz. 10.00    546
Spotkanie z pisarką Hanną Niewiadomską

W czwartek 10 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Hannę Niewiadomską, poetkę i pisarkę wielu wierszy dla dzieci. Autorka bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości, o tym jak powstają wiersze i jak wielką radość sprawia jej ich pisanie. Pani Hania czytała przedszkolakom wiersze ze swoich książeczek z cyklu „Bajczytanki Pani Hanki”. Dzieci mogły wysłuchać między innymi historii o „Molach książkowych”, „Felku Kartofelku”, czy o „Zebrze”. Były również zabawy z wierszem w tle np. dopasowywanie brakujących rymów do wiersza, przytoczonego przez pisarkę. Na zakończenie każdy miał okazję zakupić książki autorki wraz z dedykacją. Spotkanie przebiegło w miłej i pogodnej atmosferze. Spotkanie autorskie to świetna forma promowania czytelnictwa oraz zachęty do sięgania po bajki i wiersze, zwłaszcza wśród najmłodszych.