Policja i Straż

Data: 02.05.2022 r., godz. 00.00    472
spotkanie

W dniu 17.05.2022r. gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów z CSP w Legionowie oraz policjantów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Celem spotkania było przekazanie dzieciom zasad dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w domu oraz w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się podczas spotkania na drodze groźnego psa, nauczyły się jak przyjąć pozycję „żółwika”. Poznały pracę policjanta, umundurowanie oraz narzędzia pracy. Dzieci uczestniczyły również w pokazie udzielania pierwszej pomocy, a nawet same próbowały układania osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej. Kolejnym punktem było spotkanie dzieci z policjantami, którzy przyjechali do nas z Sułkowic ze swoimi podopiecznymi, czyli psami tropiącymi. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek na temat rasy piesków oraz ich obowiązków. Przewodnik psa tropiącego opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, po co psy pracują w policji. Dzieci chętnie głaskały i przytulały psy. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy z bliska radiowóz policyjny i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Składamy serdeczne podziękowania panu Marcelemu, tacie Kubusia.

27.05.2022r. dzieci uczestniczyły w spotkaniu ze Strażakami. Miały możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego, jego wyposażenia. Dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej ciężkiej a zarazem wspaniałej pracy oraz jak bardzo jest czasami niebezpieczna i wymagająca wielkiej odwagi i empatii.