Sąsiedzi, czyli co się roi w Legionowie

Data: 12.06.2021 r., godz. 00.00    449
projekt

Grupa Skrzaty reprezentowała nasze przedszkole w tegorocznym projekcie SĄSIEDZI, CZYLI CO SIĘ ROI W LEGIONOWIE organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie.

W projekcie zwrócono uwagę na bioróżnorodność Legionowa, czyli bogactwo gatunków zwierząt i roślin żyjących w mieście.                                                                                                               W przedszkolu czytaliśmy wiersze pani Hanny Niewiadomskiej i podejmowaliśmy różne „działania” z nimi związane...

„Hotele dla owadów” – wykonanie hoteli; współpraca z rodzicami „Bioróżnorodność” – m. in.: posadzenie kwiatów wokół przedszkola; wykonanie książki BIORÓŻNORODNOŚĆ w oczach przedszkolaków

„Trawnik” – zostawianie miejsc „kwiecistej łąki” wokół przedszkola „Poidełka” – postawienie poidełka koło przedszkola i dbanie o napełnianie go wodą

„Przyroda i my” – zajęcia edukacyjne „Miododajne życie” – zajęcia edukacyjne

Wykonaliśmy także plakat edukacyjny dla Rodziców, który został zawieszony w przedszkolu.

12 czerwca wzięliśmy udział w Pikniku zorganizowanym w Parku Solidarności.

Podczas finału wystawiliśmy nasze stoisko, na którym prezentowaliśmy działania na rzecz zachowania bioróżnorodności.

Zorganizowaliśmy małe warsztaty – wspólne budowanie hoteli dla owadów, które później dzieci mogły zabrać ze sobą.

Dziękujemy rodzicom Alicji, Wiktora i Basi za zaangażowanie i pomoc w projekcie!