Zabawa z Mikolajem

Zabawa z Mikolajem

Dnia 5.XII.2007r. w naszym przedszkolu odwiedził nas specjalny gość. Z dalekiego kraju przyjechał do nas długo oczekiwany przez wszystkie dzieci Święty Mikołaj, którego z wielką radością powitaliśmy brawami oraz piosenką.
Święty Mikołaj również przygotował dla nas niespodziankę i zaśpiewał piękną świąteczną piosenkę.
Następnie wszystkie dzieci i Panie zaprosiły Świętego Mikołaja do wspólnego tańca przy muzyce.
Każda grupa przedstawiła przygotowaną dla Świętego Mikołaja piosenkę lub wiersz.
Dzieci rozwiązywały również zagadki zadawane przez Świętego Mikołaja. Niektóre z nich były bardzo trudne, ale nasze dzielne przedszkolaki poradziły sobie ze wszystkimi.
Kolejnym punktem naszej zabawy był udział dzieci w zorganizowanych przez Panie zawodach i konkursach.
Dzieci z grupy VI miały za zadanie jak najszybciej nawinąć sznurek z cukierkiem na patyczek.
Dzieci z grupy V miały za zadanie utrzymać balon jak najdłużej w powietrzu.
Dzieci z grupy IV miały za zadanie utrzymać się jak najdłużej w pozycji jaskółki. Dodatkowym utrudnieniem był umieszczony na głowie woreczek, który nie mógł upaść
Dzieci z grupy III miały za zadanie przenieść na tacy balon, w taki sposób, aby nie spadł i wręczyć tacę koledze.
Dzieci z grupy II miały za zadanie posegregować kulki z krepiny według koloru.
Dzieci z grupy I miały za zadanie trafić papierową kulką - „śnieżką” do celu.
Wszystkie zadania zostały wykonane bezbłędnie i nagrodzone ogromnymi brawami.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele poszczególnych grup wzięli udział w jeszcze jednym konkursie tym razem przygotowanym przez samego Świętego Mikołaja. Był to taniec z balonikiem.
Wszystkim uczestnikom udało się wytrwać do końca i nie upuścić balonika.
Święty Mikołaj żegnając się wręczył każdemu dziecku prezent i odjechał do innych dzieci.

Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 29.01.2008 r., godz. 10.46
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Kiliś, data: 29.01.2008 r., godz. 11.14