Struktura organizacyjna

Struktura organizacyjna

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w 1987 roku jako Przedszkole nr 169 przy JW 1237. Do chwili przejęcia go t.j.01.01. 2002 przez władze samorządowe było utrzymywane przez MON. Z chwilą przejęcia przedszkola przez Gminę Legionowo zmieniono jego nazwę na Przedszkole Miejskie nr 3. Dyrektorem przedszkola od 1 września 2002 r. jest Pani Małgorzata Kiliś.
Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole jest sześciooddziałowe. Oddziały: I,II, III, IV, V VI funkcjonują dwuzmianowo. Dzieci do poszczególnych grup dobierane są wiekowo. Dzienny czas pracy placówki wynosi 10,5 godziny, jest czynne w godzinach 6.30 - 17.00.

Przedszkole Miejskie nr 3 usytuowane jest w centrum osiedla "Piaski", wśród zieleni i otaczających bloków mieszkalnych. Posiada duży ogród przedszkolny wyposażony w atrakcyjny sprzęt terenowy, dostosowany do wieku dzieci. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych organizowane są tu codzienne pobyty na świeżym powietrzu.

Przedszkole jest obszerne, sale zabaw estetycznie i funkcjonalnie urządzone. Przedszkole jest bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

W przedszkolu pracuje 25 osób. Większość pracowników jest zatrudniona od początku istnienia placówki. Wszyscy czują się współodpowiedzialni za jakość pracy przedszkola, a sprawy przedszkola są ich sprawami. Wzajemna życzliwość i serdeczny stosunek do dzieci i ich rodziców wpływa na miłą atmosferę jaka panuje w placówce Zespół nauczycielski to wykwalifikowana kadra pedagogiczna w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Pracujące nauczycielki są twórcze, poszukujące nowych metod pracy z dzieckiem. Rozwijają swoje umiejętności poprzez różne formy doskonalenia zawodowego, studia podyplomowe, kursy, warsztaty.

Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 12.12.2007 r., godz. 15.09
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Kiliś, data: 08.09.2011 r., godz. 18.50