-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 3
im. Koszałka Opałka w Legionowie
ul. Zegrzyńska 71,
05-119 Legionowo
tel./fax: (0-22) 772-96-66
e-mail: przedszkolem3@o2.pl
Foto
Strona Główna

Z życia przedszkola 2020/2021

grupa VI ODKRYWCY

-
Wersja do drukudruk
grupa VI ODKRYWCY

14 grudnia odbyły się w grupie Odkrywców kolejne zajęcia z cyklu Laboodkrywcy. Zabawy badawcze nosiły tytuł Jak stworzyć sztuczny śnieg? Celem zajęć było: omówienie znaczenia wody w przyrodzie i w laboratorium, pokazanie, że woda nie zawsze wygląda tak samo, zapoznanie ze sposobem stworzenia sztucznego śniegu.


„Przyjechał Mikołaj do naszego miasta,
szuka grzecznych dzieci, niespodzianki dla nich ma!
Lubi pić herbatkę przy kawałku ciasta.
Więc go zaprosimy! Może nam coś da?…”

Słowami tej piosenki dzieci z grupy „Odkrywców” powitały 9 grudnia Świętego Mikołaja, który przybył do nich w odwiedziny. Mikołaj pokazał worek, wypełniony dziecięcymi listami oraz zapewnił, że postara się spełnić wszystkie zawarte w nich prośby. Każdy przedszkolak otrzymał prezent i zrobił pamiątkowe zdjęcie ze Świętym. Dzieci także przygotowały dla Mikołaja niespodziankę- rysunki, które w imieniu wszystkich „Odkrywców” wręczył Karol. Dziękujemy Mikołaju i do zobaczenia w wigilię.W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy Odkrywcy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo wielu nowoczesnych zabawek, moda na pluszowe misie nie przemija. Tego dnia dzieci uczestniczyły w zabawach i zajęciach, na których poznawały różne rodzaje misiów. Słuchały utworów literackich oraz obejrzały prezentację multimedialną pt. Misie zwykłe i niezwykłe. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną z pasków kolorowego papieru nt. Miś. To był miły dzień.
W bieżącym roku szkolnym 20202021 dzieci z grupy Odkrywców i Tropicieli kontynuują udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzieci uczą rodziców. Pierwsza lekcja odbyła się 12 listopada pod tytułem Młody patriota. Wstępem do zajęć było uczczenie Święta Niepodległości odśpiewaniem hymnu oraz wykonaniem kotylionów. Podczas tej lekcji dzieci poznały symbole narodowe tj. godło, flaga i hymn, dowiedziały się, kim byli ojcowie polskiej niepodległości oraz, czym jest patriotyzm. Podsumowaniem zajęć było pokolorowanie  obrazka pt. „Polska Niepodległa”.W październiku dzieci z grupy Odkrywców przystąpiły do udziału w Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Misją tego wydarzenia jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Po co nam programowanie? To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji kluczowych. Wbrew popularnej opinii – programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Odkrywcy chętnie uczestniczą w zadaniach z elementami kodowania i na pewno jeszcze wiele razy będą mieli okazje do poszerzania swoich kompetencji.


16 listopada w grupie Odkrywców odbyły się zabawy badawcze pod tytułem Szalone rodzynki. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z pojęciem gęstości i zachowaniem substancji o różnej gęstości względem siebie. Dowiedziały się również co to jest ciecz, gaz oraz ciało stałe. Na porcje kolejnych doświadczeń i eksperymentów zapraszamy wszystkie dzieci 14 grudnia.


W poniedziałek 19 października w grupie Odkrywców odbyły się zajęcia badawcze pt. Pisanie prądem. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z zagadnieniami związanymi z prądem, przewodzeniem prądu oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Dzieci zobaczyły również w jaki sposób można rysować prądem. Kolejne zajęcia pod tytułem Szalone rodzynki odbędą się 16 listopada.


Wtorek 13 października upłynął Odkrywcom na zabawach z jesiennymi kolorami. W tym dniu wszystkie dzieci w elementach swojego ubrania miały kolor brązowy. Zabawy nasze rozpoczęliśmy od zapoznania się z treścią wiersza Krzysztofa Roguskiego pt. Kolory. Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę, w której trzeba było wpisać nazwy kolorów. Przy nagraniu piosenki Chocolate bawiliśmy się w znikające kwadraty. Dowiedzieliśmy się też, że mieszając kolor czerwony i zielony możemy otrzymać barwę brązową. Szukaliśmy jesiennych kolorów w liściach, śpiewaliśmy piosenkę Malowała jesień oraz wykonaliśmy literę M z brązowych kwadratówW czwartek 8 października w naszym przedszkolu gościło mobilne planetarium. Dzięki najnowszej technologii dzieci mogły obejrzeć film ekologiczny o ochronie przyrody pt. Życie drzew. Wchodząc do wnętrza dużej, dmuchanej kopuły razem z główną bohaterką filmu biedronką Dolores i świetlikiem Mikem przeżyły niezwykłą przygodę. W animowanym filmie Życie drzew biedronka i świetlik zabrały dzieci w pełną przygód podróż do cudownego świata drzew. Podczas wycieczki te dwa zabawne owady omawiały przyrodę dookoła nich, a przy okazji bawiły się i w zabawny sposób zdradzały nam ciekawostki przyrodnicze. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia drzew i owadów. Przypomniały sobie, dlaczego, należy dbać o przyrodę. Seans wszystkim się podobał i dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć. Największe wrażenia wywarła na nich podróż do wnętrza pnia drzewa.


5 października nasza grupa wzięła udział w wyzwaniu "Cała Polska programuje". Z tej okazji wykonaliśmy zadanie "Kubeczki od A do Z". Przy pomocy kubeczków doskonaliliśmy umiejętność dodawania oraz logicznego myślenia.Kolorowe dni stały się tradycją naszego przedszkola. W środę 30 września obchodziliśmy „Dzień pomarańczowy”. Głównym celem tego dnia jest integracja dzieci poprzez udział w wielu ciekawych zabawach, śpiewanie piosenek, wykonywanie prac plastycznych. Ten pomarańczowy dzień dostarczył przedszkolakom dużej dawki radości, zabawy i przyjemności.


23 września Odkrywcy powitali uroczyście kalendarzową jesień. W tym dniu nasze zabawy i zajęcia związane były z nową porą roku- jesienią. Śpiewaliśmy piosenki o tematyce jesiennej oraz dowiedzieliśmy się, czy żabce z opowiadania Ewy Jania udało się zatrzymać lato. Recytowaliśmy rymowanki, wspólnie bawiliśmy się z wykorzystaniem okazów przyrodniczych i porządkowaliśmy je. Dzieci pracowały z jesiennymi kartami pracy w książkach. Odkrywcy świetnie poradzili sobie w zabawie „Jesienne kodowanie”. Na zakończenie zajęć wykonali z plasteliny i kasztanów postać jednego z bohaterów opowiadania- ślimaka. Niektórym tak spodobała się to zadanie, że zrobili po kilka ślimaków. To był miły dzień.Dziś 21.09. obchodziliśmy radosny dzień dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Uczciliśmy to święto wspaniałą zabawą. Tańczyliśmy, graliśmy na bum bum rurkach, braliśmy udział w zabawach integracyjnych. W ogrodzie przedszkolnym wykorzystaliśmy do zabawy chustę animacyjną. To był udany dzień.

Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i cudownych przyjaciół. Niech zabawa dostarcza wam jak najwięcej radości!
W dniu 21.09. w grupie Odkrywców odbyły się zajęcia badawcze pod tytułem Dlaczego mydło usuwa brud? Celem zajęć było zapoznanie dzieci z budową mydła i sposobem w jaki mydło usuwa brud oraz zapoznanie z zasadami higieny i jej znaczeniem dla naszego zdrowia. Podczas zajęć dzieci:
-dowiedziały się jak wyglądają bakterie,
-odpowiadały na pytanie W jaki sposób walczymy z bakteriami?
-poznały różnego rodzaju mydła,
-obserwowały doświadczenie, które mydło lepiej myje ręce: w kostce, czy w płynie,
-wypowiedziały się na temat: Kiedy trzeba myć ręce?
-obserwowały doświadczenie Czego boją się zarazki?
-wysłuchały opowiadania na temat powstania mydła.Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia dzieci z grupy Odkrywców uczestniczyły w ciekawych zabawach, które zachęciły je do odkrywania talentów, poznawania swoich mocnych stron oraz pobudzały wyobraźnię i zachęcały do wspólnych działań.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości (dzieci zapoznały się z opowiadaniem). Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu rozwijać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać je do tworzenia. Odkrywcy pokolorowały plac przed wejściem do przedszkola w kolorowe kropki. Efekt był niesamowity! Każdy narysował kilkanaście kropek i wspólnie stworzyliśmy kropkowe dzieło. W sali zajęć dzieci szukały ukrytych w różnych miejscach kropek z własnym imieniem. Kropka była motywem przewodnim zabaw ruchowych oraz plastycznych.

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 10.09.2020 r., godz. 11.31
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Biernacka, data: 23.12.2020 r., godz. 08.58
Liczba odwiedzin: 1042