w Legionowie

grupa I Okruszki

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji było mnóstwo śmiechu, muzyki, tańców i dobrej zabawy.
Wszystkiego najlepszego!

W ramach realizacji tygodniowej tematyki „Moja droga do przedszkola” dzieci poznały niektóre znaki drogowe, znaczenie pasów, sygnalizacji świetlnej oraz zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Podczas zajęć dzieci zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, dlatego postanowiliśmy wybrać się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyliśmy się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej, jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Nauczyliśmy się prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy. Podczas powrotu do przedszkola wspólnie omawialiśmy znaczenie niektórych znaków. Szczęśliwi i zadowoleni z siebie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

LABOLO „Ciecz, czy nie ciecz”

„NA JESIENNYCH ŚCIEŻKACH”
23 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pt. „Na jesiennych ścieżkach”, podczas której wszystkie grupy zaprezentowały piosenkę lub wiersz o tematyce jesiennej. Popołudniu odbyły się warsztaty twórcze z udziałem rodziców. Uczestnicy z zapałem wzięli udział w różnych aktywnościach. Na zakończenie wykazali się twórczą fantazją podczas tworzenia jesiennych prac. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze.

LABOLO „Jak powstaje prąd”

BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 14.01.2020r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci z całego przedszkola bawiły się wspólnie przy dźwiękach popularnych hitów, oprócz tańców na przedszkolaków czekały również różnego rodzaju konkursy. Okruszki w tym dniu były pięknie przebrane za różnorodne postacie, mieliśmy między innymi księżniczki, policjantów, strażaka pirata, czarownice, nie mogło również zabraknąć ulubionej postaci bajkowej dziewczynek Elsy.