-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 3
im. Koszałka Opałka w Legionowie
ul. Zegrzyńska 71,
05-119 Legionowo
tel./fax: (0-22) 772-96-66
e-mail: przedszkolem3@o2.pl
Foto
Strona Główna

Z życia przedszkola 2019/2020

grupa I Okruszki

-
Wersja do drukudruk
grupa I Okruszki

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji było mnóstwo śmiechu, muzyki, tańców i dobrej zabawy.
Wszystkiego najlepszego!W ramach realizacji tygodniowej tematyki „Moja droga do przedszkola” dzieci poznały niektóre znaki drogowe, znaczenie pasów, sygnalizacji świetlnej oraz zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Podczas zajęć dzieci zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, dlatego postanowiliśmy wybrać się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyliśmy się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej, jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Nauczyliśmy się prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy. Podczas powrotu do przedszkola wspólnie omawialiśmy znaczenie niektórych znaków. Szczęśliwi i zadowoleni z siebie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.


LABOLO „Ciecz, czy nie ciecz”


„NA JESIENNYCH ŚCIEŻKACH”
23 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pt. „Na jesiennych ścieżkach”, podczas której wszystkie grupy zaprezentowały piosenkę lub wiersz o tematyce jesiennej. Popołudniu odbyły się warsztaty twórcze z udziałem rodziców. Uczestnicy z zapałem wzięli udział w różnych aktywnościach. Na zakończenie wykazali się twórczą fantazją podczas tworzenia jesiennych prac. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze.


LABOLO „Jak powstaje prąd”
BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 14.01.2020r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci z całego przedszkola bawiły się wspólnie przy dźwiękach popularnych hitów, oprócz tańców na przedszkolaków czekały również różnego rodzaju konkursy. Okruszki w tym dniu były pięknie przebrane za różnorodne postacie, mieliśmy między innymi księżniczki, policjantów, strażaka pirata, czarownice, nie mogło również zabraknąć ulubionej postaci bajkowej dziewczynek Elsy.

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 13.08.2019 r., godz. 13.18
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Biernacka, data: 27.01.2020 r., godz. 12.12
Liczba odwiedzin: 1182