w Legionowie

grupa V
Innowacja „Muzyka, śpiew, taniec, zabawa…”

25 września odbyły się zajęcia warsztatowe „Barwy jesieni” z udziałem rodziców. Celem spotkania było wspólne aktywne spędzanie czasu z dzieckiem oraz realizowanie różnych ciekawych przedsięwzięć. Na uczestników czekało wiele atrakcji oraz wspólnych zadań do wykonania. Były improwizacje ruchowe do muzyki Vivaldiego, opowiadanie „Pracowity dzień pani Jesieni”, zabawy w kole oraz wspólne z rodzicem wykonanie jesiennego drzewka. Był to świetnie spędzony czas zarówno dla dzieci jak i rodziców.

6

Nie boimy się dentysty.
Wycieczka starszaków do WSPL w Legionowie.
W dniu 22 października grupa V – sześciolatki, zwiedzała gabinety stomatologiczne w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Legionowie.
Celem wycieczki było zapoznanie z pracą lekarza dentysty, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz zachęcenie dzieci do systematycznego mycia zębów.
Miłe panie; Pani Agnieszka i Pani Marzenka pokazały przedszkolakom narzędzia jakich używa w pracy dentysta i objaśniały do czego służą. Niemal wszystkie dzieci z odwagą siadały na fotel, by pokazać paniom swoje ząbki. Te fotele w gabinetach cieszyły się wielkim zainteresowaniem, podobnie jak model uzębienia, który pani Agnieszka wykorzystała do nauki poprawnego czyszczenia zębów. Dzieci wiedzą, że o zęby trzeba dbać. „Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć” – to słowa piosenki pt. „Myj zęby” którą wszyscy zaśpiewali na zakończenie wizyty .Serdecznie dziękujemy Paniom; P. Agnieszce i P. Marzenie za miłe spotkanie i niespodzianki jakie przygotowały dla każdego przedszkolaka.
Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u dentysty.

6

7

8

W związku z prowadzoną w grupie V innowacją „Muzyka, śpiew, taniec, zabawa…” w październiku odbyły się zajęcia „Bawimy się wesoło”. Przedszkolaki aktywnie słuchały muzyki, m.in. tańczyły „w butach z gazet” oraz tworzyły własne kompozycje muzyczne z wykorzystaniem słoików.