Z życia przedszkola

grupa V

grupa V
Innowacja „Muzyka, śpiew, taniec, zabawa…”

25 września odbyły się zajęcia warsztatowe „Barwy jesieni” z udziałem rodziców. Celem spotkania było wspólne aktywne spędzanie czasu z dzieckiem oraz realizowanie różnych ciekawych przedsięwzięć. Na uczestników czekało wiele atrakcji oraz wspólnych zadań do wykonania. Były improwizacje ruchowe do muzyki Vivaldiego, opowiadanie „Pracowity dzień pani Jesieni”, zabawy w kole oraz wspólne z rodzicem wykonanie jesiennego drzewka. Był to świetnie spędzony czas zarówno dla dzieci jak i rodziców.

6

Nie boimy się dentysty.
Wycieczka starszaków do WSPL w Legionowie.
W dniu 22 października grupa V – sześciolatki, zwiedzała gabinety stomatologiczne w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Legionowie.
Celem wycieczki było zapoznanie z pracą lekarza dentysty, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz zachęcenie dzieci do systematycznego mycia zębów.
Miłe panie; Pani Agnieszka i Pani Marzenka pokazały przedszkolakom narzędzia jakich używa w pracy dentysta i objaśniały do czego służą. Niemal wszystkie dzieci z odwagą siadały na fotel, by pokazać paniom swoje ząbki. Te fotele w gabinetach cieszyły się wielkim zainteresowaniem, podobnie jak model uzębienia, który pani Agnieszka wykorzystała do nauki poprawnego czyszczenia zębów. Dzieci wiedzą, że o zęby trzeba dbać. „Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć” – to słowa piosenki pt. „Myj zęby” którą wszyscy zaśpiewali na zakończenie wizyty .Serdecznie dziękujemy Paniom; P. Agnieszce i P. Marzenie za miłe spotkanie i niespodzianki jakie przygotowały dla każdego przedszkolaka.
Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u dentysty.

6

7

8

W związku z prowadzoną w grupie V innowacją „Muzyka, śpiew, taniec, zabawa…” w październiku odbyły się zajęcia „Bawimy się wesoło”. Przedszkolaki aktywnie słuchały muzyki, m.in. tańczyły „w butach z gazet” oraz tworzyły własne kompozycje muzyczne z wykorzystaniem słoików.

„Na chwałę Niepodległej"
8 listopada w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademia przygotowana przez grupę V rozpoczęła się od powitania zebranych gości, następnie przedszkolaki recytowały patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki. Inscenizacja "Na chwałę Niepodległej" przeplatała się z krótkimi scenkami o dziejach naszego kraju. Na koniec uroczystości na hasło „Baczność - do hymnu” wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Głównym celem uroczystości było przede wszystkim rozwijanie w przedszkolakach poczucia przynależności oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec swojej Ojczyzny.

Wycieczka do Muzeum Historycznego w Legionowie

„Nasze zwierzątka”
W listopadzie w grupie V realizowany był temat „Zwierzęta domowe”. W związku z tym gościliśmy w naszej grupie kotka Wiktorki „Luzaka”, świnkę morską Zosi „Kasię” oraz psa Zuzi „Ewer”. Przedszkolaki miały możliwość poznania zasad opieki nad zwierzątkami, dowiedziały się jakie są ich smakołyki oraz poznały podstawy ich pielęgnacji. Najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zabawy z milusińskimi, przytulanie i głaskanie. Zajęcia te dostarczyły przedszkolakom wiele uśmiechu i pozytywnych emocji.

Wytworzył: J. Kiraga, data: brak danych
Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 19.09.2018 r., godz. 13.39