dzieci z grupy VI odwiedziły Filharmonię Narodową w Warszawie
(Zam: 16.03.2010 r., godz. 13.56)

11 marca 2010

Pani przewodnik w bardzo przystępny sposób opowiedziała dzieciom o poszczególnych salach i pomieszczeniach, które zwiedzaliśmy.

gr VI w Filharmonii Narodowej

Na początku dzieci zapoznały się z klawesynem i jego brzmieniem.
Następnie na małej Sali Koncertowej, gdzie odbywają się koncerty muzyczne dla najmłodszych melomanów dzieci słuchały fragmentów utworów granych na fortepianie. Dzieci zobaczyły z czego zbudowany jest fortepian i w jaki sposób powstają dźwięki.
gr VI w Filharmonii Narodowej

Obejrzeliśmy również garderobę muzyków, malinową salę, która jest bardzo akustyczna oraz salę balową.
Mieliśmy również okazję zobaczyć, jak wygląda próba orkiestry przed koncertem, zobaczyć na czym polega praca dyrygenta oraz posłuchać gry na różnych instrumentach.
Na chwilę zatrzymaliśmy się oczywiście przed popiersiem F. Chopina, naszego wielkiego kompozytora. Przypomnieliśmy sobie wiadomości, które zdobywaliśmy na naszych zajęciach.
gr VI w Filharmonii Narodowej

Spacerując po salach Filharmonii Narodowej mieliśmy okazję spotkać światowej sławy skrzypaczkę panią Wiktorię Mullową, która w najbliższych dniach będzie koncertowała w Warszawie.
Nasza podróż w świat muzyki dobiegła końca i musieliśmy wracać do przedszkola, ale jesteśmy teraz o wiele bogatsi
w wiedzę o muzyce i wrażliwsi na jej piękno.

Wytworzył: M. Tkaczyk, data: brak danych
Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 16.03.2010 r., godz. 13.56