Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji
(Zam: 11.04.2008 r., godz. 14.23)

wycieczka grup III,IV,V i VI

Dnia 9 kwietnia 2008 r. odbyła się wycieczka autokarowa, w której uczestniczyły dzieci z grupy III, IV, V i VI. Dzieci odwiedziły Powiatową Komendę Policji w Legionowie.
Spotkanie poprowadził st. sierż. Robert Szumiata.

Dzieci wysłuchały pogadanki na temat broni, która może w przypadku pracy rodzica w służbach mundurowych znajdować się w domu, iż nie należy jej ruszać, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne. Pan policjant zapytał również dzieci starsze, co należy zrobić w przypadku znalezienia broni
np. podczas spaceru. Dzielne sześciolatki szybko odpowiedziały, iż należy zadzwonić pod numer 997 lub 112.
Następnie pan policjant powiedział jak należy zachować się w przypadku napotkania na swojej drodze groźnego psa. Pokazał, że najbezpieczniejsze jest przyjęcie pozycji „żółwik”.
Kolejną atrakcją był pokaz tresury psa policyjnego. Tresurę poprowadzili przewodnicy psów policyjnych.

Mogliśmy zobaczyć również akcję zatrzymania przestępcy z pomocą psa policyjnego.
Dzieci najbardziej cieszyły się z możliwości pogłaskania takiego dzielnego psa.
Dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozów.
Na zakończenie naszego spotkania podziękowaliśmy panom policjantom za miłe przyjęcie i życzliwość, wręczyliśmy kwiatki, laurki wykonane prze dzieci oraz znaczek z logo naszego przedszkola, a na ręce pana R. Szumiały złożyliśmy pisemne podziękowania dla Powiatowej Komendy Policji za współpracę.
Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcia.

Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 11.04.2008 r., godz. 14.23
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Kiliś, data: 14.04.2008 r., godz. 11.48