Quiz wiedzy o Fryderyku Chopinie
(Zam: 25.02.2010 r., godz. 15.24)

w Przedszkolu Miejskim nr 10

W związku z przypadającą w tym roku 200 rocznicą urodzin wielkiego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina w dn. 24.02.b.r. w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Legionowie odbył się „Quiz wiedzy o Fryderyku Chopinie.

Quiz wiedzy o F. Chopinie

Reprezentantem naszego przedszkola był Grześ Biernacki z grupy V , który wykazał się dużą wiedzą o życiu i twórczości naszego kompozytora. Oprócz pytań, było układanie z puzzli pomnika Chopina oraz malowanie muzyki do utworu „Fantazja”. Miłą niespodzianką był krótki koncert utworów F. Chopina w wykonaniu pani profesor i jej uczniów z pobliskiej Szkoły Muzycznej.
Każde dziecko otrzymało dyplom, książkę o Chopinie, a na koniec słodki poczęstunek.
Cieszymy się, że dzieci od najmłodszych lat mają kontakt ze sztuką, poznają sławnych Polaków i potrafią w skupieniu słuchać muzyki poważnej.
Quiz wiedzy o F. Chopinie

Wytworzył: K. Rendzyniak, data: brak danych