Jak świętowaliśmy uroczyste obchody XX - lecia przedszkola i nadanie imienia Koszałka Opałka?
(Zam: 01.04.2008 r., godz. 10.59)

nasz patron

W dniu 27.03.2008 r. w naszym, przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji XX- lecia przedszkola oraz nadania imienia Koszałka Opałka. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili nas: prawnuk Marii Konopnickiej - Jan Bielecki, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Warszawie - Violetta Pulwalska , Prezydent Miasta Legionowa Roman Smogorzewski, Radni, pracownicy Urzędu Miasta w Legionowie, ksiądz z parafii Św. Józefa Oblubieńca, dyrektorzy szkół i przedszkoli, emerytowani pracownicy przedszkola.

Dyrektor przedszkola Małgorzata Kiliś powitała gości i przedstawiła znaczenie nadania imienia dla całej społeczności przedszkola, radny Józef Dziedzic odczytał Uchwałę Nr XVII/191/2008 Rady Miasta Legionowo a Prezydent Roman Smogorzewski dokonał Aktu Nadania Imienia Koszałka Opałka Przedszkolu Miejskiemu nr 3. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały słowno - muzyczny program artystyczny pt. „Koszałek Opałek”. Występ wywołał uśmiech na twarzach zgromadzonej widowni oraz burzę oklasków.

Jan Bielecki, prawnuk Marii Konopnickiej, ze wzruszeniem podziękował za zaproszenie oraz przybliżenie dzieciom twórczości jego prababki. Podziękowania i słowa uznania padły od zaproszonych gości. Otrzymaliśmy listy gratulacyjne oraz prezenty.
Po części oficjalnej dzieci udały się do swoich sal, gdzie czekały niespodzianki przygotowane przez Koszałka Opałka; tort, Wielka Encyklopedia Krasnoludków, zadania do wykonania na Warsztatach Twórczych.
W tym samym czasie goście oglądali film pt. „ Nasze przedszkole wczoraj i dziś”, kroniki odzwierciedlające cały dorobek istniejącego od przeszło dwudziestu lat przedszkola. Na korytarzach wyeksponowano galerię dziecięcych prac plastycznych związanych z postacią patrona Koszałka Opałka oraz twórczością Marii Konopnickiej. Zaproszeni goście swoje wrażenia umieścili w pamiątkowej księdze .
Po południu świętowaliśmy z rodzicami. Został odczytany akt nadania imienia, dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały projekcję filmu o naszym przedszkolu, brały udział w Warsztatach Twórczych organizowanych przez nauczycielki poszczególnych grup.
Dzień ten dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Wytworzył: M. Kiliś, data: 01.04.2008 r., godz. 00.00
Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 01.04.2008 r., godz. 10.59