Wycieczka do Filharmonii Narodowej w Warszawie
(Zam: 01.12.2009 r., godz. 09.32)

30 listopad 2009, gr V

30 listopada grupa V wyjechała do Filharmonii Narodowej. Podczas wycieczki dzieci oglądały pomieszczenia filharmonii pod opieką przewodniczki Pani Kaliny. Zobaczyły Salę Kameralną, w której między innymi odbywają się "Koncerty dla Małych Melomanów". Przechodząc przez scenę słuchały muzyki granej na flecie poprzecznym. Następnie obejrzały garderobę, Salę Malinową, Salon Muzyków, pomieszczenie na instrumenty, gdzie zajrzały do wnętrza profesjonalnego fortepianu.

Foyer Sceny Kameralnej

Największą atrakcją było wysłuchanie w Sali Koncertowej fragmentu próby orkiestry. Przy rzeźbie Chopina dzieci rozmawiały o naszym największym kompozytorze-pianiście. Na koniec w Sali Kolumnowej wysłuchały kilku kolęd w wykonaniu chóru. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom i była dla nich nowym, niezwykłym przeżyciem.
Salon Muzyków
Sala Balowa