Codeweek
(Zam: 14.10.2020 r., godz. 13.22)

Cała Polska programuje

Od 28 września do 9 października 2020 roku nasze przedszkole brało udział w wyzwaniu "Cała Polska programuje". W ramach programu każda grupa musiała wykonać jedno zadanie związane z kodowaniem.

Grupa I "Okruszki" wykonała zadanie "Muzyczny kod". Dzieci wystukiwały kubeczkami rytm piosenki pt. "Dwa jabłuszka" oaz układały kubki rytmicznie kolorami.

Grupa II "Iskierki" wykonała zadanie "Zaprogramuj zdrowie". Dzieci na macie do kodowania układały ścieżkę zdrowia.

Grupa III "Promyki" wykonała zadanie "Pętle, czyli szukamy powtórzeń w życiu". Dzieci przy pomocy kubeczków oraz żetonów do kodowania odkrywały między innymi zmienność dna i nocy oraz następowanie pór roku.

Grupa IV Skrzaty" wykonała zadanie "Rysuję, maluję, koduję". Dzieci kodowały kolorami owoce oraz układały owocowe rytmy .

Grupa V "Tropiciele" wykonała zadanie "Myślę, marzę, konstruuję". Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat wynalazków a następnie kodowały konstruując wynalazki z klocków.

Grupa VI "Odkrywcy wykonała zadanie "Kubeczki od A do Z". Dzieci z kubeczków do kodowania układały wieże oraz wykonywały z ich pomocą określone zadania. Dzięki kubeczkom grupa doskonaliła umiejętność dodawania oraz logicznego myślenia.

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 14.10.2020 r., godz. 13.22
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Kiliś, data: 15.10.2020 r., godz. 11.49