-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 3
im. Koszałka Opałka w Legionowie
ul. Zegrzyńska 71,
05-119 Legionowo
tel./fax: (0-22) 772-96-66
e-mail: przedszkolem3@o2.pl
Foto
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
„Mała książka - wielki człowiek”
(Zam: 06.10.2020 r., godz. 12.09)

projekt

Szanowni Państwo
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie przystąpiła do projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowanego jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”

O projekcie:
http://lustrobiblioteki.pl/2019/09/z-dziecmi-do-bibliotek-pierwsze-czytanki-dla-przedszkolaka-nowy-program-instytutu-ksiazki/
https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,z-dziecmi-do-bibliotek-pierwsze-czytanki-dla-przedszkolaka-%E2%80%93-nowy-program-instytutu-ksiazki,4061.html


Linki
https://www.facebook.com/powiatowa.biblioteka.publiczna.legionowo/posts/3444634495602771

http://biblioteka.pik.legionowski.pl/component/k2/item/518-ma%C5%82a-ksi%C4%85%C5%BCka-wielki-cz%C5%82owiek.html


Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.

Zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Warto wspomnieć, że ilustrację do książki "Pierwsze czytanki dla..." wykonał mistrz Józef Wilkoń, którego wystawę organizowaliśmy w zeszłym roku.
https://powiat-legionowski.pl/aktualnosci/spotanie-z-mistrzem-ilustracji

W czytance znajdziemy starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów spotkamy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Adres biblioteki:
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie
ul. Sowińskiego 15
05-120 Legionowo

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 06.10.2020 r., godz. 12.09
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Biernacka, data: 06.10.2020 r., godz. 13.45
Liczba odwiedzin: 169