Nasze Talenty
(Zam: 06.02.2020 r., godz. 11.08)

05.02.2020 r.

Nasze Talenty
„Nasze Talenty” - pod takim hasłem 5 lutego zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowe wydarzenie, w którym wzięły udział wszystkie dzieci. Spotkanie otworzyły dzieci z najstarszej grupy. Odkrywcy zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. „Smutna Zima”. Widzowie mogli oglądać naszych sześciolatków w różnych rolach, pojawiła się tytułowa Pani Zima, Bałwanek, Śnieżynki, Mróz, Zawieja oraz Dzieci. Przedstawienie pozwoliło dzieciom pokazać swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne, ale także przełamać pojawiającą się tremę, nieśmiałość czy lęk. Aktorów wspierała pani od rytmiki, grając na pianinie.
Występ starszaków zachęcił dzieci najmłodsze, czyli Okruszki do wykonania zimowej piosenki z pląsem. Maluszki utrzymały zimowy klimat tego spotkania.
Po takim miłym wstępie przeszliśmy do głównej i najważniejsze części uroczystości tj. występów indywidualnych. Chęć pojawienia się na scenie wyraziło dziesięcioro dzieci z przedszkola. Mali aktorzy prezentowali się w przeróżnych dziedzinach od recytacji wiersza poprzez śpiew aż po zmagania sportowe. Wielkie wrażenie na widzach zrobiła z pewnością Ninka z 3-latków, która recytowała bardzo długi wiersz Doroty Gellner pt „Urodziny”. Dziewczynka mówiła tekst przepięknie z wyczuciem, uśmiechem i śmiałością. Mama, która była na widowni i przygotowała córeczkę do prezentacji z pewnością czuła wielką dumę ze swego dziecka. Pozostałe dzieci, które występowały w następnej kolejności starały się równie efektownie zaistnieć na scenie. Dziewczynki z przedszkola z zachwytem patrzyły na Hanię i Ulę, które wyglądały jak baletnice i pokazywały śliczne figury taneczne. Do nauki gry na instrumentach zachęcał przedszkolaków Wojtek, który wprawnie zagrał na instrumencie klawiszowym dwa utwory. Widownia za każdym razem nagradzała małych artystów wielkimi brawami .
Zdajemy sobie sprawę, że występy wymagały od uczestników konkursu wielkiej odwagi, aby staną przed wszystkimi i zaprezentować się solo. Dzieci były dobrze przygotowane do swoich występów, rodzice postarali się aby miały stosowne stroje, rekwizyty, podkłady muzyczne.
Uroczystość zakończyło nagrodzenie występujących. Pani dyrektor pogratulowała dzieciom oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki. Nagrodzeni zostali również ci, którzy wzięli udział w towarzyszącym tej uroczystości konkursie plastycznym pt. „Magiczna Zima”. 13 prac wykonanych różnymi technikami można było oglądać na wystawie umieszczonej na korytarzu przedszkola.
Taki wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu wydarzył się pierwszy raz i z pewnością był ciekawy dla wszystkich w przedszkolu. Pozwolił wyłonić z grup zdolne dzieci, ale i zachęcił inne do przyszłych działań.

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 06.02.2020 r., godz. 11.08
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Biernacka, data: 11.02.2020 r., godz. 08.46