"Dbamy o zdrowie"
(Zam: 02.06.2009 r., godz. 12.01)

spotkanie z asystentką stomatologiczną - mamą Grzesia - gr IV

W piątek 22 maja b.r. gościła w grupie IV (4 i 5-latków) mama Grzesia, pani Elżbieta Biernacka, która pracując jako asystentka w gabinecie stomatologicznym dostarczyła dzieciom dużo wiadomości na temat swojej pracy, starała się wyjaśnić, że dentysta to przyjaciel dzieci, który dba o ich zęby, kontroluje i leczy, więc nie należy bać się wizyty w jego gabinecie.

dbamy o zdrowie

Unikniemy częstych wizyt, jeżeli będziemy dbać o swoje zęby, a więc właściwie się odżywiać, oczywiście myć zęby po posiłkach, szczególnie po słodyczach. Bardzo podobała się dzieciom książeczka, którą przeczytała pani Ela. Jej bohaterka myszka Elinka bardzo dbała o swoje ząbki, codziennie je myła i miała uśmiech niczym królewna.
dbamy o zdrowie

Dziewczynki i Chłopcy z naszej grupy też chcą mieć piękny uśmiech i ząbki jak perełki, więc dali „słowo przedszkolaka” dbać o nie codziennie. W dalszej części zajęcia odgadywały zagadki o przyborach do mycia, liczyły językiem górne i dolne zęby oraz przedstawiły inscenizację ruchową piosenki „Szczotka – pasta”. W łazience myły zęby zgodnie ze wskazówkami pani Eli i sprawdzały, czy są dobrze umyte.
Na koniec wręczyły jej rysunki przedstawiające swój kubek, szczotkę i pastę, podziękowały za wizytę w naszym przedszkolu oraz życzyły pani Eli zadowolenia ze swojej pracy.
dbamy o zdrowie

Mamy nadzieję, że spotkanie z mamą Grzesia przyczyni się do kształtowania nawyków higienicznych i zdrowotnych u naszych przedszkolaków, jak również uświadomi im, że każdy zawód wykonywany przez ich rodziców jest ważny oraz potrzebny.

Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 02.06.2009 r., godz. 12.01
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Kiliś, data: 02.06.2009 r., godz. 12.31