w Legionowie

(Zam: 08.11.2018 r., godz. 08.43)

listopad 2018 r.

Dzień 8 listopada w naszym przedszkolu miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademia przygotowana przez grupę V rozpoczęła się od powitania zebranych gości, następnie przedszkolaki recytowały patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki. Inscenizacja "Na chwałę Niepodległej" przeplatała się z krótkimi scenkami o dziejach naszego kraju. Na koniec uroczystości na hasło " Baczność -do hymnu" wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Miłym akcentem podsumowującym było słuchanie Legendy "O Lechu, Czechu i Rusie" czytanej przez Pana Prezydenta Piotra Zadrożnego.
Głównym celem uroczystości było przede wszystkim rozwijanie w przedszkolakach poczucia przynależności oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec swojej Ojczyzny.

Uroczyste Obchody Święta Niepodległości