(Zam: 13.11.2017 r., godz. 11.31)

11 listopada

Tradycją naszego przedszkola są uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku uroczystość odbyła się 13 listopada 2017 o godz. 9.30 dla wszystkich dzieci, personelu i zaproszonych gości: przedstawicieli władz miasta i o godz.15.30 dla rodziców. Każdego roku w tym szczególnym dniu gościmy Prezydenta Miasta Legionowo, który czyta dzieciom legendę o powstaniu państwa polskiego. Tegoroczną uroczystość przygotowały dzieci sześcioletnie. Ubrane w piękne, kolorowe stroje ludowe ( łowickie, krakowskie, śląskie) zaprezentują program artystyczny, w którym wiersze i piosenki patriotyczne oraz narodowe tańce( kujawiak, krakowiak) pokażą , że pojęcie Polak zaczyna się od rozumienia tego, że mieszkamy w tym samym kraju, mówimy tym samym językiem, łączą nas wspólne symbole: Biały Orzeł, biało-czerwona flaga, hymn narodowy oraz wydarzenia historyczne. Nasi wychowankowie poprzez taką uroczystość gromadzą doświadczenia, które budują ich postawę przynależności do narodu i szacunku do ojczyzny.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 13.11.2017 r., godz. 11.31