-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 3
im. Koszałka Opałka w Legionowie
ul. Zegrzyńska 71,
05-119 Legionowo
tel./fax: (0-22) 772-96-66
e-mail: przedszkolem3@o2.pl
Foto
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Tajemnice ziemi
(Zam: 05.05.2009 r., godz. 12.55)

spotkanie z geologiem p. Maciejem Maślakowskim - grupa V i VI

W piątek 24 kwietnia w grupie starszaków oraz średniaków odbyło się spotkanie z geologiem – panem Maciejem Maślakowskim, pracownikiem naukowym Politechniki Warszawskiej.

geolog
geolog

Pan Maślakowski przedstawił się dzieciom i wyjaśnił, gdzie pracuje i czym zajmuje się razem ze studentami. Wstępem do spotkania była prezentacja na temat powstania i budowy Ziemi. Gość podzielił się z dziećmi swoją wiedzą oraz zainteresowaniami. Pokazał dzieciom część swojego zbioru minerałów i skamielin. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie przedszkolaków, które starannie oglądały każdy okaz. Dzieci mogły także zobaczyć przyrządy, którymi geolodzy posługują się w swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że badając skały i to, co się w nich odcisnęło, można poznać dzieje życia na Ziemi.
geolog
geolog

Na zakończenie zajęć samodzielnie bawiły się w poszukiwaczy skarbów i wyszukiwały w piasku minerały, które na pamiątkę spotkania zabrały do domu. Być może staną się one początkiem ich kolekcji. Zajęcie to dało wychowankom okazję do zdobycia wiedzy z dziedziny geologii. Było bardzo ciekawe i pouczające. Pan geolog obiecał nam, że po wakacjach znów się spotkamy na kolejnych zajęciach.

Wytworzył: D. Rakocka, data: brak danych
Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 05.05.2009 r., godz. 12.55
Ostatnia aktualizacja: Małgorzata Kiliś, data: 05.05.2009 r., godz. 12.57
Liczba odwiedzin: 746