gość „Starszaków” , lekarz – tata Kasi.
(Zam: 01.04.2009 r., godz. 16.13)

poznajemy pracę lekarza

W dniu 18 marca gościem „Starszaków” był pan doktor Andrzej Nykaza – tata Kasi. Po cyklu zajęć „Dbamy o zdrowie” wizyta pana doktora upewniła dzieci jak ważna jest praca lekarzy ratujących ludzkie życie.
Przedszkolaki zobaczyły „fantoma” resuscytacyjnego - manekina przeznaczonego do nauki technik ratowniczych, mogły również obejrzeć karetkę ratowniczą oraz zestaw reanimacyjny z wyposażeniem przeznaczony dla załogi pogotowia ratunkowego.
Pan doktor bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i szczegółowo objaśniał do czego służą wszystkie przyniesione przez niego przedmioty. Dzieci mogły zobaczyć między innymi: butle tlenowe, maski twarzowe do prowadzenia oddechu zastępczego, rurki intubacyjne, latarkę diagnostyczną, strzykawki, igły, wenflony, rękawiczki ambulatoryjne, nożyczki ratownicze, kołnierze ortopedyczne i wiele innych niezbędnych przyrządów ratujących życie.

w karetce pogotowia

Zajęcia z udziałem pana doktora dostarczyły wielu pozytywnych emocji
i wrażeń, a także wzbogaciły wiedzę przedszkolaków o nowe doświadczenia i wiadomości.
lekarz gr VI

Wytworzył: D. Bargłowska, data: brak danych