1 urodziny Koszalka Opałka
(Zam: 30.03.2009 r., godz. 10.46)

święto naszego patrona

27 marca w przedszkolu Miejskim nr 3 w Legionowie odbyła się uroczystość pod tytułem „ Pierwsze urodziny Koszałka Opałka”.

warsztaty

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski. Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu mistrzów dziecięcych rozpoczął część artystyczną programu. Każda grupa przygotowała swój występ w formie zagadki dla gości i pozostałych dzieci. Starszaki pokazały pantomimę p.t. „ Królewna Śnieżka”, która wzbudziła zachwyt widzów.
1urodziny

Były popisy taneczne zarówno tańca współczesnego jak i ludowego kujawiaka do piosenki „Mazowsza”.
1urodziny

Młodsze dzieci śpiewając piosenkę zamieniały się w krasnoludki, a inne grały na instrumentach perkusyjnych.
1urodziny

Listonosz przyniósł dzieciom listy, a dla gości prezenty. Największą przyjemnością tego dnia był Koszałkowy tort.
1urodziny

Uroczystość w bardzo miłej atmosferze poprowadziła Krystyna Jop. Popołudniu dzieci podczas warsztatów plastycznych wykonywały dla Koszałka Opałka różnorodne prezenty. Były wiosenne łąki, bukiety kwiatów w wazonach, domki krasnoludków, instrumenty perkusyjne.
warsztaty

Ostatnią atrakcją dnia były warsztaty pod hasłem „ Pobaw się z mamą, pobaw się z tatą”, na których dzieci robiły zabawkę ludową z siana- kurę i zająca.
1urodziny

Dzieci pełne wrażeń już po drodze do szatni opowiadały rodzicom o swoich przeżyciach i pokazywały swoje dzieła.

Wytworzył: E. Lewandowska, data: brak danych
Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 30.03.2009 r., godz. 10.46