Nasi domowi ulubieńcy
(Zam: 29.11.2016 r., godz. 12.55)

gr. IV

Domowi ulubieńcy - to tematyka zajęć, jakie odbywały się w grupie IV w pierwszej połowie miesiąca listopada.
Ich celem było rozwijanie opiekuńczego stosunku do zwierząt, wzbogacenie wiadomości na temat ich życia, zwrócenie uwagi na właściwe traktowanie domowych pupili.
Wśród licznych form zajęć, nie zabrakło wycieczki jaką odbyły dzieci do sklepu zoologicznego.
Nie wszyscy przecież mają w domu zwierzęta, a w sklepie można było poobserwować ptaki egzotyczne, rybki, żółwie, króliki, chomiki, myszki, świnki morskie. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zwierzęta i co im potrzebne do życia w domowych warunkach. Taki sklep jest bardzo potrzebny! - zgodnie odpowiedziały przedszkolaki na pytanie właściciela sklepu.
Zajęcia w przedszkolu uatrakcyjniały zabawy w towarzystwie zaproszonych gości.
Pierwszym gościem była świnka morska – ulubione zwierzątko Wiktorii .
Wiktoria i jej mama opowiadały o obowiązkach jakie ma do spełnienia właściciel zwierzątka .
Zagadki obrazkowe, słowne i zabawy ruchowe dostarczyły dzieciom wiele radości. Nagrodą dla świnki morskiej za wspólne zabawy, była niespodzianka kupiona w sklepie zoologicznym i jej ulubiony przysmak zielony koperek.
Kolejnym gościem było zwierzątko Ingi.
Inga i jej rodzice zaprezentowali zabawnego królika Triko, który doskonale czuł się wśród przedszkolaków. Odważnie wybierał swoje przysmaki i witał się z dziećmi. Inga wyjaśniła koleżankom i kolegom - dlaczego jej królik ma imię Triko. Rozpoznawanie przysmaków królika nie było łatwe, bo Triko lubi grymasić - nie zawsze mu smakuje to, co zjadają inne króliki. Inga bardzo się troszczy o swojego królika, jest duży, zdrowy i ma lśniącą sierść .
Ciekawy wiersz o psotnym chomiku na kolejnych zajęciach, przeczytała dzieciom mama Oli S.
Ola opowiedziała o zabawach ze swoim pupilem, o tym jak wspólnie z rodzicami dba o porządek w klatce chomika. Dzieci pytały Olę - czy jej chomik jest taki psotny jak główny bohater wiersza. Być może lepiej, że pozostał w klatce, bo gdyby ukrył się gdzieś w naszej sali, to nie wiadomo czy udałoby się nam go odszukać. Klatka chomika bardzo spodobała się dzieciom . Opieka nad zwierzętami domowymi to nie łatwe zadanie, ale za ten trud zwierzęta są bardzo wdzięczne swoim właścicielom. O tym, jak Maja troskliwie opiekuje się swoją Niunią przekonały się dzieci, gdy zobaczyły jej suczkę z kolorową kokardką na głowie i w świątecznym ubranku. Mama Mai przeczytała dzieciom opowiadanie o bezdomnym psie , który okazał się wspaniałym prezentem dla chorego chłopca. Przedszkolaki podczas licznych zabaw, prezentowały swoją wiedzę na temat roli psa w życiu człowieka. Wspólnie z mamą Mai wykonały kolorowego pieska, którego mogły zabrać ze sobą do domu.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział w zajęciach i rozwijanie wśród dzieci właściwego stosunku do zwierząt.

wizyta w sklepie

gr.IV