warsztaty przyrodnicze "Zabawy z powietrzem" gr VI, lekcja muzealna "Mechaniczni Muzycy" gr V
(Zam: 17.03.2009 r., godz. 11.28)

wycieczka autokarowa do Warszawy gr VI i V

W dniu 11.03.2009r. grupa „Starszaków” była na wycieczce w Młodzieżowym Domu Kultury w Warszawie.
Dzieci brały udział w warsztatach z cyklu „Zabawy Powietrzem”. Oprócz wiadomości naukowych dotyczących składu powietrza mogły praktycznie przekonać się o jego właściwościach. Dzielne „Starszaki” podzielone na zespoły aktywnie wykonywały różnorodne doświadczenia z powietrzem pod okiem pani instruktor.
Przedszkolaki wróciły zadowolone i pełne wrażeń z niecierpliwością oczekując na kolejne ciekawe warsztaty.

zabawy z powietrzem

Dziś słuchamy muzyki i magnetofonów, przeróżnych kompaktowych odtwarzaczy mp3, kart pamięci. Na rynku pokazują się coraz to nowsze nośniki, coraz lepsze, mniejsze, bardziej pojemne i wygodne. Najmłodsi zupełnie nie wiedzą, jak to było dawniej. Dzieci z grupy „średniaków” podczas spotkania muzealnego pt„Mechaniczni Muzycy” miały okazję dowiedzieć się z jakich urządzeń człowiek słuchał muzyki zanim w domach pojawiła się elektroniczność. Przedszkolaki słuchały pozytywek, szaf grających oraz poznały zasadę działania tych mechanizmów. Koncert melodii z ponad stuletnich płyt wzbudził duże zainteresowanie dzieci.

Wytworzył: D. Bargłowska, D. Rakocka, data: brak danych
Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 17.03.2009 r., godz. 11.28