Spotkanie z policjantami
(Zam: 12.04.2016 r., godz. 10.27)

grupa I

W piątek 1 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów i Borsuka. Tematem tego spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Poinformowali i zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku groźnego psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Przedszkolaki podczas spotkania zaprezentowały wierszyk pt. ,,Uwaga – czerwone światło” oraz piosenkę „Dzieci i światła”. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie maluchy wręczyły policjantom dyplomy oraz kwiaty. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci.
W imieniu przedszkolaków bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.

spotkanie

W piątek 8 kwietnia zgodnie z tematem zajęć wybraliśmy się na spacer na skrzyżowanie w okolicy przedszkola. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz znaki drogowe ale przede wszystkim utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 12.04.2016 r., godz. 10.27
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Biernacka, data: 12.04.2016 r., godz. 12.24