Tradycje Wielkanocne
(Zam: 04.04.2016 r., godz. 12.18)

spotkanie z mamą Kuby w gr. II

„O już niedaleczko ,
Czerwone jajeczko.
Rano, rano, ranieńko,
Czerwone jajeczko”

Dnia 23.03.2016r. w grupie II gościliśmy panią Anię, która jest mamą Kuby. Pani Ania przybliżyła dzieciom polskie tradycje związane z nadejściem wiosny i Wielkanocy. Przedszkolaki poznały zwyczaje i obrzędy ludowe: chodzenie z gaikiem i malowanie jajek przy piosence ludowej .Wykonały gaik z wierzbowych gałązek ,na których zawieszały papierowe kwiaty ,pisanki i kolorowe wstążeczki. Następnie szły w korowodzie z gaikiem śpiewając piosenkę „Gaiczek zielony pięknie przystrojony…” Potem pani Ania zainteresowała dzieci opowiadaniem pt. „Wielkanocne jajo” i dostarczyła wiele radości i emocji podczas zabawy w turlanie pisanką i trafienie do koszyczka. Dla wszystkich czekały słodkie nagrody. Mama Kuby nauczyła dzieci krótkiej piosenki ludowej „Czerwone jajeczko”, do której mogły akompaniować na instrumentach perkusyjnych. Na koniec przedszkolaki zadedykowały pani Ani piosenkę pt.„Pisanki” i w podziękowaniu za zorganizowanie ciekawego spotkania wręczyły podziękowanie i bukiet wiosennych kwiatów.

spotkanie

.