"Dbamy o zdrowie"
(Zam: 04.03.2016 r., godz. 13.03)

spotkanie z lekarzem

Dnia 26.02.2016r. grupa II i III gościła mamę Adasia z grupy II, która jest lekarzem. Na spotkanie z przedszkolakami pani Agata przygotowała zagadki, które miały pomóc im odgadnąć, kim jest i gdzie pracuje. Pani doktor opowiedziała, jak ważne dla zdrowia jest dobre odżywianie, ruch na świeżym powietrzu i dbanie o czystość osobistą. Przedszkolaki mogły się pochwalić, że oprócz mycia zębów w domu, myją również w przedszkolu. Aby przełamać u dzieci lęk przed wizytami u lekarza, zademonstrowała badanie pacjenta, czyli swojego synka Adasia z zastosowaniem słuchawek (stetoskopu) i innych przyborów lekarskich. Adaś okazał się dzielnym i zdrowym przedszkolakiem. Pani doktor zapoznała dzieci z przyczynami chorób (co to są zarazki ?) i sposobami uchronienia się przed nimi. Wiersz pt. „Katar” J. Brzechwy w wykonaniu naszego gościa posłużył jako instrukcja do poprawnego wycierania nosa i zasłaniania ust podczas kichania i kaszlu. Wspólna zabawa pantomimiczna „Czynności higieniczne”, ćwiczenia oddechowe „Dmuchamy na chusteczkę,” rozpoznawanie za pomocą dotyku przyborów lekarskich czy gimnastyka przy skocznej muzyce dostarczyły dzieciom wiele radości. Na koniec dzieci wykonały wiersze i piosenki o czystości. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie przedszkolaki wręczyły pani doktor laurki.

spotkanie

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 04.03.2016 r., godz. 13.03