Czerwony Dzień
(Zam: 04.11.2015 r., godz. 13.14)

29.10.2015

czerwony dzień

W czwartek 29 października w naszym przedszkolu odbył się kolejny dzień z cyklu kolorowych dni - „Dzień czerwony”. W tym dniu w gr. I było bardzo wesoło i czerwono. Przedszkolaki wysłuchały wiersza pt. ,,Entliczek pentliczek". Śpiewały piosenkę „Małe czerwone jabłuszko”, zatańczyły również owocowy taniec, były zabawy i pamiątkowe zdjęcia z jabłuszkiem, a wszystko to przy aktywnym udziale rodziców. Efektem wspólnie podjętych działań były przepiękne „Jabłuszkowe stworki” i owocowe szaszłyki wykonane wspólnie z rodzicami.
To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.
czerwony dzień gr.I

czerwony dzień gr. I

Warsztaty z rodzicami podczas „czerwonego” dnia w grupie II przebiegały w bardzo twórczej atmosferze. Z owoców i warzyw dzieci wraz z pomysłowymi rodzicami oprócz „jeżyków szaszłyków” wykonały różne zwierzątka, pojawiła się myszka, sowa, a także jabłkowo – paprykowy siłacz.
Taka forma zabawy z pewnością przekona przedszkolaki do chętniejszego sięgania po zdrowe owoce i warzywa.
czerwony dzień gr. II

czerwony dzień gr.II

Dzień Czerwony w grupie III przebiegał pod hasłem "Chcesz być zdrowy-jedz warzywa". Nauczycielki zorganizowały wiele zabaw nawiązujących do warzyw w czerwonym kolorze, ze szczególnym uwzględnieniem buraka. Zwieńczeniem zajęć było malowanie świeżym sokiem buraczanym nt. "Buraczkowe miasto". Rodzice , którzy przybyli na spotkanie chętnie włączyli się do wspólnej zabawy.
czerwony dzień gr. III

czerwony dzień gr.III

Na warsztatach artystyczno-technicznych dzieci z grupy IV wraz z rodzicami tworzyli piękne "cuda natury" z czerwonego jabłuszka. Podziwialiśmy łabędzia, myszkę, jeżyka, czarownicę, króla, potworka i wiele innych. Warsztaty dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń artystycznych, estetycznych i smakowych.
czerwony dzień gr.IV

Spotkanie z rodzicami w „Czerwonym Dniu” rozpoczęliśmy od zachęcenia rodziców do wykonania ze swoimi dziećmi czerwonej łódeczki z papryki, rzodkiewki i sałaty. Wśród zgromadzonych gości zapanowała swobodna i miła atmosfera. Zdrowe przekąski po chwili były gotowe. Następnie zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy. Rodzice czytali przygotowane na kartkach „czerwone” zagadki dla dzieci. Dzieci odgadywały bezbłędnie, a emocje nie pozwalały im usiedzieć w miejscu. Kolejne zadanie wyzwoliło jeszcze więcej radości wśród zebranych. Rodzic miał zasłonięte oczy, musiał rozpoznać owoc po dotyku. Dzieciom bardzo zależało na tym, aby mama lub tata nie pomylili się . Spotkanie zakończyliśmy zabawą przy muzyce „Wędrujące jabłuszko”. Na twarzach rodziców i dzieci zagościł uśmiech i zadowolenie ze wspólnie spędzonego czasu w przedszkolu.
czerwony dzień gr.V

W Tym dniu grupę VI odwiedzili bardzo mili goście – nasi najbliżsi. Przez cały dzień niecierpliwie czekaliśmy na to spotkanie. Po krótkim powitaniu zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy. Rozwiązywaliśmy zagadki i śpiewaliśmy piosenki. Chętne mamy nauczyliśmy szyć suknię dla pani jesieni. Ta zabawa przy muzyce bardzo wszystkim się spodobała i zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Tatusiowie bawili się z nami przy rymowance „wielkie kroki”. Wszystkich nauczyliśmy „owocowej wyliczanki”, która zachęcała do jedzenia owoców i przypominała, że jest w nich dużo witamin. Tata Borysa pomógł nam w przygotowaniu do zabawy „zrywamy owoce”. Poczęstowaliśmy naszych gości pysznym owocowym kompotem, który rano ugotowaliśmy. Wszystkim bardzo smakował. Na zakończenie wspólnie z rodzicami zrobiliśmy plakat „jedzmy zdrowo, kolorowo”, który stał się ozdobą naszej sali. Lubimy bawić się z naszymi rodzicami.
czerwony dzień gr.VI

czerwony dzień