Spotkanie
(Zam: 09.10.2015 r., godz. 13.57)

Pielęgniarka w gr I

W ramach realizacji zagadnień z edukacji zdrowotnej nasze przedszkolaki odwiedziła pani pielęgniarka Katarzyna - mama Dominika K. z grupy I. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Kasia wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest mycie zębów po posiłkach oraz częste mycie rąk. Zademonstrowała przedszkolakom pokazową szczękę z zębami oraz szczoteczką. Pokazała jak prawidłowo je myć. Potem dzieci myły swoje zęby pod nadzorem pielęgniarki. Były również zabawy „W gabinecie lekarskim”, opowiadanie pt.„O tym, jak Jaś polubił mycie zębów” L. Łącz. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Mały zuch” oraz powiedziały wierszyk „Odżywiaj się zdrowo”.
Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce kwiatek oraz pamiątkowy dyplom z podziękowaniem. Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę - lizaka. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Kasi za przybycie, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość, która była niezbędna w przypadku nas - „małych pacjentów”.

spotkanie z pielegniarką

spotkanie z pielęgniarką