Cykl Kolorowych Dni w naszym przedszkolu
(Zam: 09.10.2015 r., godz. 13.55)

30.09.2015 Pomarańczowy dzień

W dniu 30 września w naszym przedszkolu odbył się „Pomarańczowy Dzień”, który obfitował w liczne działania tj. warsztaty kulinarne, plastyczne i wycieczkę do „Dyniolandu”.W tym dniu w przedszkolu królowała dynia oraz warzywa i owoce w kolorze pomarańczowym. Już od samego rana dzieci ubrane na pomarańczowo, czekały na niespodzianki. Przedszkolaki pamiętały o przyniesieniu pomarańczowych warzyw i owoców.

poranne zabawy z Królową Dynią

W grupie I odbyły się warsztaty plastyczno-kulinarne. Dzieci wykonały marchewkowe lizaki i pracę plastyczną.
marchewkowe lizaki gr. I

grupa I

Grupa II nauczyła się wiersza „Była sobie wielka dynia” i wykonała pomarańczowe szaszłyki.
praca plastyczna grupy II

Grupa III (4 latki) już we wtorek przygotowując się do tego szczególnego dnia, wybrała się na pobliski plac targowy, by zobaczyć jakie warzywa w pomarańczowym kolorze przydadzą się do zajęć. Dzieci wykonały sok. Wykonanie soku, nakrywanie do stołu to niełatwe zadania. Praca w zespołach uczyła dzieci współodpowiedzialności za wykonane zadania. Degustacja soku, dyniowe ciasto, dyniowa zupa to atrakcje Pomarańczowego Dnia w gr. III.
degustacja w grupie III

pomarańczowy obiadek gr. III

grupa III

Główną atrakcją Pomarańczowego Dnia dla grup IV, V, VI był wyjazd do „ Dyniolandu” w Wieliszewie, który dostarczył dzieciom wielu atrakcji,
-poznanie ok. 60 odmian dyń,
-wizyta w mnii zoo-karmienie zwierząt
-zabawy ruchowo-taneczne w słomianym labiryncie
-pokaz rzeźby w dyni,
Degustacja zupy dyniowej.
Każde dziecko otrzymało mini-dynię.
szaszłyki grupa V

grupa V