CZYSTA WODA ZDROWIA DODA
(Zam: 28.05.2015 r., godz. 15.20)

NIEBIESKI DZIEŃ WODY

14-go maja 2015 roku odbył się w przedszkolu Niebieski Dzień Wody.
Już od rana ubrane na niebiesko dzieci były „zaczarowywane” w kroplę wody, otrzymując samoprzylepny emblemat.
„Zaczarowane Kropelki” przechodząc przez „kran” (tunel z obręczy), weszły na spotkanie wszystkich przedszkolaków pod hasłem Czysta woda zdrowia doda.
Dzieci z grupy III przedstawiły inscenizację pt. „Pan Atrament” połączoną z zabarwianiem wody i łączeniem kolorów.
W czasie spotkania dzieci rozwiązywały zagadki:
- Odgadywanie głosów natury Poranek nad strumykiem.
- Co pływa, co tonie, kto nam to powie? Doświadczenie.
- Magiczne płyny – poznanie właściwości fizycznych niektórych substancji płynnych (miód, woda, olej). Szukanie odpowiedzi na pytanie Dlaczego płyny nie połączyły się? – (Różnica gęstości i ciężaru płynów).
Przedszkolaki obserwowały doświadczenie Szklany wulkan. W wazonie z zimną wodą została zanurzona butelka z wrzątkiem.) Różnica temperatur dała efekt wulkanu.
Całe spotkanie przeplatane było eko- rymowankami, zabawą Deszczyk (wg pedagogiki zabawy), opowieścią ruchową Spacer nad morzem, zabawą dźwięko-nasladowczą na podstawie wiersza Kap, kap tu, kap,kap tam.
Uroczystość zakończyła się wierszem pt. Czysta woda zdrowia doda zachęcającym dzieci do picia wody.

niebieski dzień

Wytworzył: E. Lewandowska, data: brak danych