XIII Międzyprzedszkolne Warsztaty Twórcze
(Zam: 23.04.2015 r., godz. 09.24)

„W Koszałkowym Ogrodzie”

W dniu 16.04.2015 r. odbyły się w naszym przedszkolu XIII Międzyprzedszkolne Warsztaty Twórcze pod hasłem „W Koszałkowym Ogrodzie”. Celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom i nauczycielom z legionowskich przedszkoli modelu Naturalnej Nauki Języka w pracy z dziećmi. Jest to metoda aktywizująca, wykorzystująca naturalne procesy poznawcze, takie jak spostrzeganie i pamięć. Dzieci uczą się od początku czytania całymi wyrazami, osiągają lepsze rozumienie tekstu, nie koncentrując się na technice. Radość z umiejętności „samodzielnego” czytania motywuje je do dalszej nauki i stanowi doskonałą zabawę. Każde dziecko może rozwijać się we własnym tempie, według indywidualnych możliwości i chęci.
W trakcie warsztatów przeczytaliśmy książkę ze Słonecznej Biblioteki
pt. „Słoneczniki”, a potem dzieci samodzielnie wykonały przepiękne ilustracje do podanego tekstu i stworzyły książkę pt. „Ogród”. Pracowały też indywidualnie lub
w parach w kącikach zainteresowań, rozwijały swoją kreatywność podczas swobodnego tańca i integrowały się w trakcie wielu zabaw. Zajęcia zakończyły się wręczeniem dyplomów i ciekawych książek.

warsztaty

Wytworzył: D. Bargłowska, data: brak danych