w Legionowie

Spotkanie z artystką malarką-Krystyną Bałachowicz
(Zam: 08.12.2014 r., godz. 15.13)

warsztaty plastyczne

Dnia 8 grudnia 2014 r.
odbyły się w naszym przedszkolu
warsztaty twórcze
z udziałem zaproszonego gościa z Wilna
- Krystyny Bałachowicz.
KRYSTYNA BAŁACHOWICZ

Pani Krystyna przy pracy

spotkanie z artystką

Artystka malarka, ur.1959 r. w Wilnie. Dzieciństwo spędziła na Białorusi w okolicach malowniczego jeziora Narocz w mieście Miadziół, dawne kresy polskie. Tam ukończyła białoruską szkołę średnią, a w 1979 - 1985 studiowała malarstwo na Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Będąc studentką pracowała w przedszkolu w Wilnie. Maluje krajobrazy, kompozycje z kwiatów, ptaków i innych żyjątek. Jeszcze na studiach w ASP poznała swego przyjaciela Lecha Abłażeja i została jego Muzą. Odtąd mieszkają pod wspólnym dachem razem z króliczkiem Bajem. Lech wymyśla bajeczki i tworzy do nich ilustracje. Projektuje dla swojej Muzy malownicze stroje. Wszyscy troje kochają Polskę, polski język, polskie dzieci, polskie lody, polskie truskawki...etc.. Mieszkają w byłej polskiej kolonii kolejowej Pawilnis, która teraz stała się dzielnicą Wilna. Zawsze chętnie przyjmują w swoim ogrodzie pod gruszą gości z Polski. Malarka brała udział w wielu międzynarodowych plenerach malarskich w Polsce i na Litwie. Prace malarskie artystki zdobyły swoje uznanie zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Prowadziła warsztaty twórcze z dziećmi niepełnosprawnymi w zaprzyjaźnionym Lesznie koło Poznania.
spotkanie z artystką

Dzieci podczas słuchania bajki Lecha Abłażeja
„O hipopotamie, który zakochał się w baletnicy”, obserwowały tworzone na oczach dzieci ilustracje do treści bajki.
Następnie odbyły się warsztaty plastyczne w poszczególnych grupach. Dzieci malowały, rysowały, wyklejały, tworzyły instalacje artystyczne na temat życia i przygód
hipopotama Bobo - bohatera bajki.